“Edep yahu”

“ADAM İSTANBUL'U YILLARDIR KENDİ PARTİSİNİN YÖNETTİĞİNİN FARKINDA BİLE DEĞİL” DİYEN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA ÖZHASEKİ’DEN CEVAP GELDİ

18:49:54 | 2017-10-30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yaptığı bazı açıklamalardan dolayı tepki göstererek “Kayseri'de belediye başkanlığı yaparken neler yaptığını ben biliyorum.Adam İstanbul'u yıllardır kendi partisinin yönettiğinin farkında bile değil, bir de bakanlık koltuğuna oturmuş. Kendi imzasıyla Bakırköy'e giderken bir sahil yolu vardı eskiden, denizle yol arasında sadece ağaçlar görünürdü. Şimdi artık sadece beton görünüyor. Bu kişi o ağaçlar yıkılsın diye imza atarken vicdanı sızladı mı? Hangi gökdeleni CHP yaptı. Bakan olsa böyle konuşmaz” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına Bakan Özhaseki’den cevap geldi. Özhaseki, “Meclis’te attığınız iftiralardan sonra aslında çok önceden görülüp kesinleşmiş davalar bir kez daha yeniden görülmeye başlanmış ve yine lehimize kararlar çıkmıştır. Bu mahkemeler sonucunda bir kez daha şahsımın masumiyeti, sizin de müfteri olduğunuz tescillenmiştir. Edep yahu” dedi.

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , Sultanahmet’teki İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü binasında bir süre önce basın toplantısı düzenledi ve CHP’li belediyeleri hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İstanbul'a ihanet ettik. Ben de sorumluyum' sözlerinin  ardından Bakan Özhaseki “İstanbul'a en büyük ihaneti CHP yaptı” dedi. Özhaseki 27 yıl öncesine İstanbul'una giderek konuşmasında örnekler verdi.

Özhaseki’nin bu yöndeki açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi.

CNN Türk’te katıldığı tartışma programında Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve  dikkat çeken açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, “Kayseri'de belediye başkanlığı yaparken neler yaptığını ben biliyorum. İstanbul'u CHP mi yönetiyor? Adam İstanbul'u yıllardır kendi partisinin yönettiğinin farkında bile değil, bir de bakanlık koltuğuna oturmuş. Kendi imzasıyla Bakırköy'e giderken bir sahil yolu vardı eskiden, denizle yol arasında sadece ağaçlar görünürdü. Şimdi artık sadece beton görünüyor. Bu kişi o ağaçlar yıkılsın diye imza atarken vicdanı sızladı mı? Hangi gökdeleni CHP yaptı. Bakan olsa böyle konuşmaz.  Hatırlar mısınız Erdoğan'ın yaptığı bir konuşma medyaya yansımıştı. İstanbul'daki kupon araziler benden sorulacak diye. Bir ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı neden bir arsanın alım satımıyla ilgilenir? İhanet sözcüğünü de kullanan ben değilim, Erdoğan'ın kendisi söylüyor” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal sayfasından cevap verdi. Özhaseki açıklamasında görev süresince neler yaptığını birkaç madde ile sıraladı ve şunları söyledi; “CHP’nin Genel Başkanı, benim için; “Kayseri’de Belediye Başkanlığı yaparken neler yaptığını ben gayet iyi biliyorum” demiş. Neler yaptığımı söylememiş ama sadece birkaç tanesini ben sıralayayım:

Kayseri’de 21 yıl Belediye Başkanlığı yaptım. Sizin hayal edemeyeceğiniz oy oranlarını 5 kez üst üste alarak aziz milletimizin teveccühüne mazhar olduk.CHP’den Kayseri’yi devraldığımızda borç batağında, 50’den fazla mahallesi kaçak yapılarla doldurulmuş, hizmetin sıfır olduğu, partizanca tavrın zirve yaptığı, kaderine terk edilen bir şehir vardı.Hamdolsun, görev yaptığımız süre boyunca altyapı, üst yapı sorunlarını çözdüğümüz gibi Kayseri’yi; Erciyes Kayak Merkezi, Yamula Barajı, Türkiye’nin ilk modern stadyumlarından Kadir Has Stadyumu gibi devasa projelerle, taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri haline getirdik.Meclis’te attığınız iftiralardan sonra aslında çok önceden görülüp kesinleşmiş davalar bir kez daha yeniden görülmeye başlanmış ve yine lehimize kararlar çıkmıştır. Bu mahkemeler sonucunda bir kez daha şahsımın masumiyeti, sizin de müfteri olduğunuz tescillenmiştir.Sizinle aramızdaki kırat farkı Türk Hukuku önünde bir daha tartışılamayacak şekilde ispatlanmıştır.Bunları tekrarlamamın sebebi, size hakikatleri tekrar hatırlatmak, eski günleri yeniden anmak değil, mesai arkadaşlarımla birlikte kazandığımız tazminatlarla Kayseri’de dağıttığımız sucukları ikram ettiğimiz vatandaşlarımıza yıllar sonra tekrar afiyet olsun demek içindir.Bu kadar gerçeğin üzerine hala şahsıma dil uzatmaya devam edecekseniz, orası sizin kararınızdır. Ancak her büyüğün, gençlere nasihat ettiği o kadim nasihatle sizi uyarıyorum. “Edep ya hu!”
ETİKET :   Kayseri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Sultanahmet İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü

Tümü