DÜŞÜNDÜREN POZ!

Peki, AK Parti’de il başkanı kim olacak?

19:12:26 | 2020-01-30

AK Parti’de Şubat ayında ilçe kongreleri başlayacak. Bir süre önce düzenlediği basın toplantısında, “İstemem yan cebime koy yok bende. İl başkanlığına aday değilim. 17 belediyenin 17'sini aldık. Dolayısıyla misyonumu tamamladım” diyen İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun açıklamalarının yankısı sürerken, yeni il başkanının kim olacağı sorusu da cevabını arıyor. Çopuroğlu’nun genel merkez tarafından ikna edilebileceği konuşulurken, bir süre önce adı il başkanlığı konusunda geçen Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ile bir araya gelmesi de akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Başkan Şaban Çopuroğlu, bu yöndeki buluşmayla ilgili olarak, “Kongre öncesi Melikgazi İlçe Başkanımız Sayın Gökhan Ülke ile istişarelerde bulunduk” açıklaması yaptı.

“ÜLKE ADAY OLURSA DESTEKLERİM”

Çopuroğlu’nun il kongresine kadar ki süreç içerisinde “Aday değilim” kararından vazgeçip, vazgeçmeyeceği merak konusu olurken Ülke ile ilgili geçmişte ortaya atılan iddialarla ilgili yaptığı açıklama da yeniden gündeme geldi. Ülke’nin adaylığı için partinin bazı ağır toplarının kulis yaptığına yönelik iddialarla ilgili Çopuroğlu, “İl Başkanlığı konusunda benim talebim olmaz. Daha önce de olmamıştı. Biz görev verilirse, bunu en iyi şekilde yapmak için çalışırız, gayret gösteririz. Melikgazi İlçe Başkanımız Gökhan Ülke ile ilgili de, eğer böyle bir şey varsa bende desteklerim. Başkanımızı severiz. Aday olursa  da desteklerim” ifadelerini kullanmıştı.  

“NİYETİM DE TALEBİM DE YOK, ŞABAN BAŞKAN DEVAM ETMELİ”

Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke de bu yöndeki iddiaların konuşulduğu dönemde,  “İl Başkanlığı konusunda niyetim yok” açıklaması yapmıştı. Çopuroğlu’na kendisine yönelik yaptığı açıklamalarla ilgili teşekkür eden Ülke, “Başkanın güzelliği” ifadelerini kullanmıştı.  Ülke, “Melikgazi İlçe Başkanlığı görevini layıkıyla yapmaya çalışıyorum. İl başkanlığı talebim yok. Siyasette süreklilik olursa başarı gelir. Bu kapsamda Şaban Başkanın devam etmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Biz de Melikgazi olarak ona güçlü şekilde destek verecek bir teşkilatız. Kendisi bu görevi layığı ile yapıyor ve teşkilatları koordine ediyor. Bizim yaptığımız ve ön plana çıkan bazı çalışmalar ile yaptığımız bazı konuşmalar nedeniyle bu yönde yorumlar yapılıyor, ama bu konuda talebim yok” diye konuştu.  Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son dakika Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Gökhan Ülke

Tümü