Dikkat cevval müdür aranıyor! Başkan Büyükkılıç, oraya cevval bir müdür arıyor!

Kültepe itirafı sonrasında kafa karıştıran açıklama...Peki, emekli olan Müdür cevval değil miydi?

17:32:17 | 2019-08-15

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın,  “Kültepe’de arzu ettiğimiz performans mevcut değil" açıklaması akıllarda soru işaretleri bıraktı. Büyükkılıç’ın, “Kültepe itirafı” dedirten açıklamasında bir süre önce emekli olan Kültür ve Turizm eski Müdürü İsmet Taymuş ile ilgili sözleri de dikkat çekti. Cevval bir müdür aradıklarını belirten Büyükkılıç, “Kültür Bakanlığından gerekli desteğin arttırılması lazım. Kültür müdürümüz biliyorsunuz ki emekli oldu, biz bu konuları daha sürükleyici bir cevval arkadaşın olması yönünde şu anda bir gayretimiz var.” dedi. Büyükkılıç’ın, bu sözleri “Taymuş cevval değil miydi?” sorusunu akıllara getirdi. Taymuş, Temmuz ayı başında yaklaşık 40 yıllık memuriyet hayatı sonrasında emekliye ayrılmıştı.

Cevval nedir: Davranışları çabuk ve kesin olan. Koşan, dolaşan, hareket eden, hareketli.

Hititlerin Anadolu’da kurduğu ilk kentin kalıntısı olan höyük ve etrafında onu saran Karum’dan oluşan Kültepe Ören Yeri’nde kazı çalışmaları henüz başlamadı.  Kayseri-Sivas karayolunun 24’üncü kilometresinde bulunan Kültepe Kaniş-Karum höyüğünde 1948 yılından beri yaz aylarında devam eden kazı çalışmaları, destek olmayınca bu sezon aksadı. Asur, Genç Hitit, Helen, Roma, Pers ve Tabal dönemlerine ait eserler ve bulguların ele geçirildiği Kültepe’de Ören Yeri’nde kazı çalışmalarının devam edebilmesi için destek bekleniyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak gerekli desteği verdiklerini ancak Kültepe-Kaniş-Karum Ören yerindeki çalışmalarda arzu edilen performansın şuan mevcut olmadığını söyleyerek, “Biz belediyeler olarak bu konuda gerekli desteği veriyoruz. Oradaki çalışmalarda arzu ettiğimiz performans şuanda mevcut değil. Kültür Bakanlığından gerekli desteğin arttırılması lazım. Kültür müdürümüz biliyorsunuz ki emekli oldu, biz bu konuları daha sürükleyici bir cevval arkadaşın olması yönünde şu anda bir gayretimiz var. Takip edecek, isteyecek, projeleri gündeme taşıyacak hatta bizleri de sürükleyip zorlayacak. İnşallah bunlar sağlanacak diye umuyorum" ifadelerini kullandı.

 Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberler Son dakika Kültepe İtiraf Kayseri haberleri Büyükşehir Başkan Memduh Büyükkılıç Cevval Cevval Müdür İsmet Taymuş

Tümü