Dev Kurbanlık 60 Bin TL'ye alıcısını bekliyor

14:42:27 | 2018-08-03

KURBAN Bayramı öncesinde dev kurbanlıklarda sahne almaya başladı. Kayseri’de 2 ton 200 kilo ağırlığında ismi “Kıvırcık” olan kurbanlık boğa 60 bin TL fiyatı ile alıcısını bekliyor.

Kurban Bayramı öncesinde üreticiler kendi çiftliklerinde kurbanlıklarını sergilemeye başladı. Merkez Melikgazi Mimarsinan Mahallesi’ndeki ahırında kurbanlıklarını bayrama hazırlayan Kerem Mülayim (32), 2 ton 200 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğasına gözü gibi bakıyor. Kurbanlığı kurdeleyle süsleyen ve aynı zamanda başına da “Maşallah” yazan kırmızı kurdele de bağlayan Mülayim, bu yıl kurban pazarlarında büyüttükleri boğayla iddialı olduklarını söyledi. Mülayim, “Bu yıl kurbanlık boğamızla iddialıyız. 2 ton 200 kilo ağırlığında ve fiyat olarak da 60 Bin TL istiyoruz. Doğal beslenme yoluyla bugüne geldi. Çiftçilikle de uğraştığımız için arpa, buğday, çavdar, yulaf ve küspe ile büyüttük. 3 yılda bu hale geldi, doğduğundan beri en iyi şekilde bakıyoruz” diye konuştu.

'İTHAL ÜRÜNE KARŞIYIZ, YERLİ ÜRETİMİN NELER YAPACAĞINI GÖSTERMEK İSTEDİK'

Dev kurbanlığa “Kıvırcık” ismini verdiklerini dile getiren Kerem Mülayim, “İlk defa bu kadar ağırlığa ulaşan hayvan büyüttük. Yerli üretim olduğu için de mutluyuz. Biz ithal ürüne  karşıyız ve yerli üretim için mücadele ediyoruz. İsteyince, uğraş verince bu kadar büyüklükte olacağını herkes gördü. Kısmetlisi çıkarsa satacağız. Çıkmazsa da artık kesip, kendimiz parça parça pazarlayacağız. Biz her zaman yerliyi destekleyeceğiz. Yerli hayvan büyümez diyenlere de bunu göstermek istiyoruz. Demek ki, bakılınca, uğraş verince oluyormuş” şeklinde konuştu. Diğer yandan çiftçi Mülayim, dev kurbanlık Kıvırcığın annesine de 7 yıldır baktıklarını söyledi.

 
ETİKET :   Kayseri Dev kurbanlık Boğa Kurban Bayramı Satılık 60 Bin TL Yerli hayvan İthal hayvan

Tümü