DANTELLİ KEFEN VE SELFİE

11:39:02 | 2018-09-07
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Bu siyaset böyle işte...
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP İl Başkanı iken Mart 2016'da sosyal medyadan yaptığı, "Sen hiç dantelli kefen giyen ve Rabia işareti yapan şehit gördün mü? Neredesiniz ulan dantelli kefen giyen ak p..." paylaşımında bulunmuş, dönemin AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’in açtığı dava sonucunda da 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Malumunuzdur; Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırgızistan ziyaretine görevlendirilen 2 MHP Milletvekilinden biri olarak katıldı.
Sosyal medyada Kırgızistan temaslarını dakikası dakikasına paylaşan Ersoy’un paylaşımlarından gören herkesi şaşırtan paylaşımı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işe çektiği selfiesi oldu.
Dedim ya, siyaset böyle işte, onun için keskin konuşmalar yapmamak lazım, ola ki birgün aynı selfie karesinde gülümseyen pozlar vermek durumunda kalabilirsiniz.

Şekil A:

PARTİLİ REKTÖRLER

Erciyes Üniversitesi ve yeni kurulan Kayseri Üniversitesi Rektörü sonunda atandı.
Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’ne AK Parti’den kısa dönem Kayseri Milletvekilliği yapan Havva Talay Çalış’ın eşi Prof.Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü’ne ise Sivil Dayanışma Platformu Kayseri Yöneticisi Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.
Havva hanımın milletvekili adaylığı döneminde, “Havva hanım da eşi Mustafa bey de çok iyi insanlar” diye çok duydum, Kurtuluş hoca için SDP bence fazlasıyla yeterli bir referans.
Mustafa Hoca’ya da Kurtuluş hocaya da yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Partili Rektörler olmalarına rağmen “Partizan Rektörler” olmamalarını diliyorum.

SAHİPSİZ KAYSERİ İLÇELERİ
Kayseri’nin Kayseri’ye sahip çıkacak milletvekillerine ihtiyacı olduğu seçimlerden önce en çok konuşulan konular arasındaydı...
Kayseri’nin sahipsizliğine örnek konulardan birisi de İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın gündeme getirdiği “kaymakamsız ilçeler” konusu.
Pınarbaşı’nın 2 yıldır Kaymakamsız kaldığını Yeşilhisar’ın da kaymakamının başka yere atanmasına rağmen yerine atama yapılmadığını gündeme getiren Ataş, “Bunlarla iktidar milletvekillerinin ilgilenmesi gerekiyor” dedi ve gündeme oturdu.
Aslında Ataş, iktidar partisi milletvekillerine iyi bir pas attı.
İktidar Partisi milletvekillerinden bu pası alıp golü atabilecek donanımda isimler var ama pası alamazlarsa gol kendi kalelerine girer benden söylemesi.
Sadece Kaymakamlar meselesi de değil, Kayseri gündeminin genel sorunlarıyla ilgili 10 Kayseri milletvekilinin de bir araya gelip omuz omuza verebileceği, birlikte hareket edebileceği bir yapılanma şart.
Dursun Ataş İYİ Partili, Çetin Arık CHP’li, diğerleri AK Partili demeden Kayseri için tek vücut hareket edilmeli.


SANA NE... BANA NE...
* Döviz kurundaki dalgalanmayı fırsat bilen fırsatçılar parasına para katıyorsa...
* AK Parti’de merkez belediye başkanlıkları için aday adayı patlaması yaşanabileceği söyleniyorsa...
* MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kırgızistan gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile selfie çektirdiyse...
* Kayseri cezaevinde alenen uyuşturucu kullanılıyorsa ve tutuklu bağımlıları dahi tedavi etmeyi kimse düşünmüyorsa...
İngiltere Başkonsolosluğu siyasi birimler ve ikili ilişkilerden sorumlu heyeti AK Parti Kayseri İl Başkanlığını ziyaret ettiyse...


BİLİYOR MUSUNUZ ?
*Kayseri’de yeşil alanı imara açan belediye başkanı olup olmadığını ?
*Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Büyükşehir ve metropol belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklamaya hazırlananları...
*İyi Parti’nin il başkanlığına adı geçen il yöneticisi ve ilçe başkanını...
*Bir ay sonra yapılacak seçimlerde Kayseri Barosu Başkanlığı’na adaylığı gönlünden geçiren Avukatları...
ETİKET :  

Tümü