Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim manifestosunu açıklıyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi’nde seçim manifestosunu açıkladı.

16:10:00 | 2018-05-06

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi’nde seçim manifestosunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Toprağı sıksan şühedamızın fışkırdığı, destanımızın yazıldığı, türkümüzün okunduğu Türkiye’mizi aziz bildik.” dedi.

“Her darbede hapse düşen, zulüm gören, acı çeken biz olduk.” diyen Erdoğan, “Varlığımıza, birliğimize, dirliğimize, refahımıza, huzurumuza kastettiler. Yılmadık, yıkılmadık. Mücadeleden bir adım geri durmadık.” şeklinde konuştu.

“Erdem, irade ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırdık.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Bu ülkenin gördüğü en büyük ihaneti, yakın tarihin kaydettiği en cesur, en kahraman direnişle, milletimizle birlikte başarısızlığa uğrattık. Biz, 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle tankları durduranlarız. Sizleri kutluyorum, sizleri tebrik ediyorum, siz o gece ölümü öldürdünüz.”

“AK Parti’nin hikayesi Türkiye’nin hikayesidir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti’nin hamurunu milletimiz yoğurdu, siz yoğurdunuz, rotasını milletimiz çizdi. AK Parti’nin hikayesi Türkiye’nin hikayesidir.” dedi.

Erdoğan, “Daha önce merhum Menderes’e, merhum Özal’a, merhum Erbakan Hocamıza, merhum Türkeş’e, merhum Yazıcıoğlu’na, diğer milli ve yerli siyaset insanlarımıza verdiğiniz emaneti, şimdi biz muhafaza ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Milli olmak, faize giden parayı yatırımlar ve sosyal yardımlar yoluyla millete aktarmak demektir.” diyen Erdoğan, “Yerli olmak Türkiye’yi 5 cente muhtaç halde IMF kapısında bekletmemek, savunma sanayinde dışa bağımlı olmamak demektir.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geride bıraktığımız 16 yıllık diriliş döneminde büyük dirençlerle karşılaşsak da, bir zamanlar hayal edilmesi imkansız olanı hep birlikte başardık.” diyerek, “Artık coğrafyamızda Türkiye’nin güçlü iradesine rağmen kirli oyunlar kurmak, sınırlar tanzim etmek, oldubittiler yapmak mümkün değildir.” açıklamasında bulundu.

“Dün olduğu gibi bugün de demokrasiden, özgürlükten, hakların serbestçe kullanılmasından yanayız, yarın da öyle olacağız.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Ancak biz aynı zamanda güçlü olmaktan, bağımsız olmaktan da yanayız.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son zamanlarda muhataplarımızda aynı kararlılığı ve isteği görmesek de Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefinden asla vazgeçmedik.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Tıpkı Kasım 2002’de, Temmuz 2007’de, Haziran 2011’de, Ağustos 2014’te, Kasım 2015’te, 16 Nisan 2017’de olduğu gibi 24 Haziran’da da biz bu şahlanışa talibiz.”

“Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran’da tekrar vuracağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesinde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran’da Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcını hep beraber gerçekleştireceğiz.” dedi.

“Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran’da tekrar vuracağız” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Biraz sonra manifestomuzu açıklayacağız, bu manifestomuzla birlikte inşallah başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız ve manifestoyla kalmayacağız. İnşallah ardından da seçim beyannamemizle neler yaptık, neler yapacağız, bunları Ankara’da açıklayacağız.”

Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 4 bin 415 olduğunu açıkladı.
ETİKET :   Haber Kayseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Seçim manifestosu

Tümü