CUMHUR İTTİFAKI BİTER Mİ?

13:00:30 | 2018-10-24
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin partisinin gurup toplantısında yaptığı konuşma yerel seçimlerde AK Parti ve MHP arasındaki ittifak ipini kopardı...
Bahçeli, “Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır. 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle gireceğiz" dedi...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, “Milletimizn emaneti olan Cumhur İttifakını günlük siyasetin üzerinde tutmak istedik. Gördük ki MHP farklı bir tercih yaptı. Madem 'Biz yolumuza' diyorlar, biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz.” dedi...
Peki Cumhur ittifakı bitti mi?
Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına bakarsanız Cumhur ittifakı bitti gibi anlaşılabilir ama Bahçeli’nin A Haber’e yaptığı açıklamaya bakınca “Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok" şeklindeki sözleri Cumhur ittifakının bitmediği sonucunu ortaya koyuyor.
Bahçeli’nin gurup toplantısındaki sözlerini tekrar okudum Cumhur ittifakının değil yerel seçim ittifakının bittiğini işaret ettiği açık.
Ama Cumhurbaşkanı adeta Cumhur ittifakını bitirmişler gibi konuşmuş.
Sanki çok da umurlarında değil gibi...
Af yasa tasarısı, akabinde Andımız’la ilgili AKP cenahından yapılan açıklamalar ipleri germişti zaten. Yerel seçim ittifakı konusunda da iktidar cephesinden atılan ciddi bir adım olmadı.
Aslında yerel seçim ittifakı başlamadan bitti desek yeridir.
*
Peki Cumhur ittifakı bitecek mi?
MHP’nin AK Parti’yi desteklemesi ve yanlışlarına ses etmemesi yahut muhalefet etmemesi dışında ittifak denilecek ne var?
Siz hiç ittifakın gereği olarak bir MHP’linin Ülkücü’nün Bakan, Bakan Yardımcısı, yeni oluşturulan kurullar gibi bir konumda göreve getirildiğini gördünüz duydunuz mu?
Ülkücü Başhekim, Ülkücü İl Müdürü, Ülkücü Bölge Müdürü, Ülkücü bir bürokrat gördünüz mü duydunuz mu?
Bence zaten ortada Cumhur ittifakı varsa da tek taraflı bir destekle devam eden bir ittifak var...
Bahçeli yerel seçim ittifakı arayışının kalmadığı açıklamasını yapınca guruba katılan milletvekilleri ve partililerin nasıl ayakta alkışladığını gördünüz ise AK Parti ile ittifaka Parti tabanının aslında nasıl baktığını da görebilirsiniz.
MHP’yi ve hassasiyetlerini hafife alan “olsa da olur olmasa da olur” bir yaklaşımla ittifak zaten ittifak olmaktan çıkar, Cumhur ittifakı da kalmaz...
Benden söylemesi...


UYUŞTURUCU MAHKUMLARI
MHP’nin af teklifi “uyuşturucudan hapis yayan mahkumların da af kapsamına gireceği” konusuna indirgendi...
Bahçeli bu konuda düşüncelerini söyledi...
Hazır uyuşturucu mahkumlarından söz açılmışken daha önce bu köşede yazdığım, 38 Kent Tv ekranlarında yılmadan sık sık söylediğim bir konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum.
Polis, Jandarma yakalıyor, adliye tutukluyor ama uyuşturucu bağımlısı olmuş kişileri tedavi edip bu illetten kurtarmak için en ufak çaba yok.
Devleti yönetenlere sesleniyorum;
Hazır uyuşturucu bağımlısı kişiler devletin elinin altında iken bu kişileri tedavi etmek için neyi bekliyorsunuz?
Cezalarını çekip çıktıklarında ne yapacak bu insanlar?
Tedaviyi bırakın cezaevlerinde uyuşturucu kullanımı bile önleyemiyoruz.

GEÇMİŞ OLSUN
Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, bir süredir beynindeki tümör nedeniyle tedavi görüyordu.
3 ay kadar önce aksayarak yürümeye başlayınca doktora girmiş ayağında bir sorun tespit edilememiş ve beyin fonksiyonları incelenince de beyin tümörü olduğu tespit edilmişti.
Tümörün iyi huylu olduğu yolundaki iyi haber herkesi sevindirdi...
Meydan mitingine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Ekici’yi arayarak geçmiş olsun temennisinde bulunmuştu.
Sağlık durumu hızla iyiye giden Doğan başkan Cumhurbaşkanı’nın aramasından sonra da moral bulmuş olacak ki, 3 ay aradan sonra makamına oturarak belediye ekibinden çalışmaları hakkında bilgi almış.
Haberi duyunca sevindim. Bu vesileyle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Tedavisi sürüyor, inşallah daha da iyi olur...


SANA NE... BANA NE...
*İdlib’ten çekilen radikal cihatçı gurupların Kayseri ve Konya’ya yerleştirileceği konuşuluyorsa....
*İldem’e şehrin doğu bölgesinin ihtiyacını karşılayacak şekilde planlanan 300 yataklı devlet hastanesi için hayırsever aranıyorsa...
*CHP’de seçimde para harcayacak Büyükşehir Belediye Başkan adayı aranıyorsa...

BİLİYOR MUSUNUZ?
*Bünyan’da MHP’nin aday adaylarının 13’e çıktığını İl genelinde ise aday adayı sayısının 70’i geçtiğini...
*Kayseri’de bir hafta içerisinde iki gencin uyuştucu nedeniyle hayatını kaybettiğini...
*Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın 3 dönem kuralıyla ilgili soğukkanlı duruşunu ve Büyükşehir adaylığı konusunda “yok öyle birşey” demediğini...
ETİKET :  

Tümü