Corona salgınında Kayseri’de durum nasıl?

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli açıklama yaptı

11:02:44 | 2020-03-23

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Kayseri’de durum nasıl?” başlığıyla bir açıklama yayınladı.

Vaka saysısı, testi pozitif çıkan hasta sayısı gibi kamuoyunun merak ettiği konulara değinmeyen Benli, Kayseri için sevindirici bilgiler verdi.

İşte İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin açıklaması:

“Kayseride durum nasıl?

Gün be gün ülkemizdeki Covid19 pozitif hasta sayısı açıklanırken ülke ortalamasından (nüfusa göre) daha az hastamız var. Kritik hastalarımız olmasına rağmen henüz kaybettiğimiz hasta olmadı. Inşallah şifa bulurlar. 

Tıp Fakültesi Hastanesi ve kamu hastanelerimizin yanında özel hastanelerimizle de koordineli bir şekilde  kriz yönetimini yapıyoruz. 

Bu hafta Kayseri için çok önemli. Tüm hastalarımızın dış kaynaklı olması ve TEMASLI hastanın henüz tespit edilmemiş olması uyarılara azami uyulduğunu gösteriyor. 

Bizleri duygulandıran durumlar da olmuyor değil; herkesin kaçtığı bir ortamda çalışan sağlıkçılara alkış eyleminiz, belediye başkanlarımızın  bizzat arayarak "yapılacak bir şey var mı " diye sormaları, Özel hastanelerden bazılarının  "emrinizdeyiz" şeklinde nezaket göstermeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının destek ve yardım mesajları, Malzemeye sıkıştığımız şu günlerde hammadde tedariği hibesi yapan iş adamlarımız, Karantinadaki umreci misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarına (çamaşır, yiyecek, içecek  vs) destek olan esnaflarımız.

Bilgi kirliliğine engel olmak ve doğru bilgi akışı için gece-gündüz çaba sarfeden ayrıca uyarılarımızı topluma aktaran  <bir olmuş> basınımız...

İşte bizim medeniyetimizin oluşturduğu güzelliklerden bazıları.  

Inşallah birlikte başaracağız. 

Hep birlikte elele aşacağız.

EVDE KAL KAYSERİ”
ETİKET :   Kayseri son dakika kayseri corona kayseri’de durum nasıl

Tümü