Çopuroğlu: Bizim kafamızın arkasında bir isim yok

AK Parti’de aday adaylığı başvuruları başladı. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Teşkilat olarak kesinleşmiş bir kanaatimiz yok” dedi.

12:03:13 | 2018-11-06

Ak Parti’de aday adaylığı başvuruları 5 Kasım itibariyle başladı. Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, başvuruların ilk gününde yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Adaylıklarla ilgili olarak, “Bizim kafamızın arkasında bir isim yok.” diyen Çopuroğlu,

“Bizim için kriter liyakat ve halkta karşılığı olmasıdır” dedi.

Çopuroğlu, yaptıkları anket çalışmasıyla ilgili de açıklama yaparak, aday adaylığı müracaatında bulunanlara yönelik de bire anket çalışması düşündüklerini belirtti.

Kayseri kamuoyunda tartışılan Büyükşehir, Melikgazi ve Kocasinan Belediye Başkan adaylıkları ile ilgili de açıklama yapan Çopuroğlu, “Teşkilat olarak kesinleşmiş bir kanaatimiz yok” dedi ve partisinin genel merkezini işaret etti.

 

 

AK PARTİ'DE ADAY ADAYLIK SÜRECİ BAŞLADI

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 31 Mart 2019’da tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için bugünden itibaren adaylık başvurularının başladığını söyledi. Başkan Çopuroğlu, açıklamasında Belediye Başkan aday aday başvurularının 12 Kasım'da, Belediye Meclis Üyeliği aday aday başvuranlarının 3 Aralık'ta sona ereceğini de sözlerine ekledi.

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Malum bugün 5 Kasım aday adaylığı sürecimiz. Belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyelikleri için başlamış bulunmaktadır.  Ayın 12’sine kadar belediye başkanlığı aday adaylığı sürecimiz devam ederken,  Aralık’a kadar da belediye meclis üyeliklerimiz için aday adaylığı süreci devam edecek. İlk gün olmasına rağmen güzel bir rağbet var. Özellikle teşkilat olarak iyi hazırlandık. Hem teknolojik alt yapı olarak hem de 3 ilgilenecek arkadaşlar olarak partimizin 7. katında aday adaylarımızın müracaatlarını bizzat orada alıyoruz. Daha sonra bunları genel merkezimize iletiyoruz. Dijital ortamda. Ayın 12’sine kadar bu süreç devam edecek. 12’sinden sonrada bizdeki veriler ile müracaatlar arasında bir eşleştirme yapacağız. Daha sonra saha anketlerimiz devam edecek. Sonrasında bizlerde oluşan bilgi ve kanaatlerin genel merkezimize iletmek suretiyle doğru ve istişareye uygun bir tercih yapılması maksadıyla bir açıklama yapılacak. Adaylarımız belli olacak açıklanacak.  Bu süreçte sanırım Aralık ayının 15 gibi netleşir adaylarımız açıklanır diye düşünüyorum” dedi.

MEVCUT BAŞKANLAR NE YAPACAK?

Diğer yandan 3 dönem ve mevcut belediye başkanlarının durumunun ne olacağı partide merak konusu olurken, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Mevcut belediye başkanlarımız aday müracaatında bulunmayacak” açıklaması yaptı. Yavuz, ayrıca “İsteyen milletvekillerinin de müracaatta bulunması mümkün” dedi.

 

 
ETİKET :   Kayseri Kayseri Son Dakika Son Dakika AK Parti aday adaylığı başvuruları başladı AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu

Tümü