ÇİFTÇİLER MHP’YE DERT YANDI!

MHP’liler, Bünyan’a dert dinleme çıkarması yaptı. Çiftçiler sorunlarını anlatıp, çözüm istedi.

15:11:25 | 2019-10-08

Bünyan’da çiftçiler Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Serap Şule Kalın, Milletvekili Baki Ersoy ve İl Başkanı Serkan Tok’a dert yandı. Bünyan Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya muhtarlar ve çiftçiler katıldı. Toplantıda muhtarlar yaşanan yol sorunlarına çözüm isterken, çiftçiler ise “Yılan hikayesine döndü” dedikleri Bahçelik Barajı ile ilgili sulama sorunlarının giderilmesini istedi. Verilen sözlerin tutulmadığını ve barajla ilgili sulama sıkıntılarının yıllardır devam ettiğini belirten çiftçiler çözüm istedi. Özellikle doğal afetler nedeniyle son 4 yıldır sıkıntıya düştüklerini belirten çiftçiler, bankalarla yaşadıkları sorunlar, borçların faizsiz olarak yapılandırılması ve ertelenmesine yönelik taleplerini de iletti.  MHP Milletvekili Baki Ersoy da çiftçilerle yaptıkları görüşmenin ardından, “Sorunları biliyoruz ve çözeceğiz” dedi.

MHP Bünyan’a dert dinleme çıkarması yaptı. MHP Milletvekili Baki Ersoy, İl Başkanı Serkan Tok, MYK Üyesi Serap Şule Kalın, ilçeye giderek Belediye Düğün salonunda çiftçiler ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

ERSOY: SORUNLARI BİLİYORUZ ALLAH’IN İZNİYLE ÇÖZECEĞİZ

Toplantıyla ilgili bilgi veren Milletvekili Baki Ersoy, “Bünyan İlçemizde Muhtarlarımız ve çiftçilerimiz İle bir araya gelerek dertleştik. Biz çiftçilerimizin her daim yanındayız, problemlerinizi biliyoruz ve Allah’ın izniyle çözeceğiz” açıklaması yaptı.  Diğer yandan MHP’liler, Bünyan Ziraat Odası Başkanı Lütfü Ersolak’ı da ziyaret etti. Ziyaretin anısına Ersolak, misafirlerine el dokuması Bünyan haklısı hediye etti.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN BANKALARLA YAŞADIĞI PROBLEMLERİ ANLATTIK”

MHP cephesine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ersolak, “Kayseri Milletvekilimiz Sayın Baki Ersoy Bünyan Belediye düğün salonunda yapılan görüşmede çiftçilerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm aşamalarında yardımcı olacağını dile getirdi. Sonrasında odamızı ziyaret eden Milletvekilimize çiftçilerimizin bankalarla yaşadığı problemleri ve diğer problemlerini detaylı olarak anlattık.” diye konuştu.

“SORUNLARI İLETTİK VE ÇÖZÜM İÇİN DESTEK İSTEDİK”

Ersolak, Bünyan’da yaptıkları toplantının ardından sorunlarının çözümü için destek beklediklerini ifade ederek, “Çiftçiler sıkıntıda. Biz de sıkıntıları ilettik. Özellikle Bahçelik Barajı ile ilgili yıllardır çözüm bekleyen sorunlar var. Bunun çözümü için destek istedik. Çiftçi borçları konusu var, bu borçların ertelenmesini talep ettik. Çünkü burada son 4 yılda doğal afetler yaşandı ve çiftçiler büyük zarar gördü. İnşallah bu sorunların çözümü için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Biz sorunları ilettik ve onlardan sesimiz olmalarını istedik. Bu kapsamda MHP Milletvekilimiz Baki Ersoy ve diğer yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü