CHP ve İYİ Parti’de Kayseri formülü!

Siyaset kulislerinde Kayseri’de, Büyükşehir için CHP’nin aday çıkarmayacağı konuşuluyor.

11:34:06 | 2018-11-30

Yerel seçimlerde Kayseri’de CHP ile İYİ Parti’nin işbirliği yapabileceği konuşuluyor.

Parti genel merkezlerinin yaptığı  görüşmelerinin ardından bazı illerde Büyükşehir için CHP’nin aday çıkarmayacağı da konuşulmaya başlandı. Bu iller arasında Kayseri’nin de yer aldığı ifade ediliyor. Siyaset kulislerinde Kayseri’de  Büyükşehir için CHP’nin aday çıkarmama konusunun Ankara’da parti kurmaylarınca görüşüldüğü belirtildi. CHP’nin Kayseri’de aday çıkarmaması halinde, İYİ Parti’nin kimi aday göstereceği ise merak konusu oldu.

 

Haber merkezimizin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, işbirliği konusunda görüşmelerin sürdüğünü söyledi. “Şu an için net bir durum yok, ama kamuoyunda konuşulan ihtimaller de masaya yatırılıyor,  parti kurullarında tartışılıyor” diyen Milletvekili Ataş,  “Amaç en iyi hizmeti vatandaşa ulaştırabilmek. Toplumun beklentilerini karşılayabilmek. Sorun değil, çözüm üreten bir anlayışı ortaya koymak. Halkı ötekileştirmeden, birlik, beraberlik bağlarını güçlendirmek. Ayrıştırıcı değil, birleştirici bir hizmet ortaya koymak. Ranta değil, vatandaşa hizmet etmek. Yerelde de vatandaşı iyiliklerle buluşturmak. Bu nedenle Kayseri’de de bu konuda bir çalışma olabilir, gündeme gelebilir. Özellikle bazı illerde Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda bir işbirliği de gündeme gelebilir. Eğer bir gelişme olursa, gerekli açıklamalar kamuoyuna yapılır. İhtimaller var, konuşuluyor, ama net bir durum yok. Zaten bizim gizli ajandamız yok. Ne konuşuyorsak, kimle görüşüyorsak kamuoyunun gözü önünde yapılıyor. Birileri gibi var mısın, yok musun oynamıyoruz. Her şey açık. Çünkü bizim gizli ajandamız yok. Biz koltuğun değil, hizmetin derdindeyiz. Ülkemizin derdindeyiz. Vatandaşın sorunlarını çözmenin derdindeyiz. Kaybedecek bir şeyleri olanlar, gizli hesap yapar. Bizim gerçek işbirliğimiz zaten milletle olacak. Bu nedenle görüşmelerimizi, düşüncelerimizi kamuoyundan saklamadan yapıyor ve ifade ediyoruz. Bu konuları da istişare ediyoruz.” diye konuştu.

Diğer yandan CHP’de tüm belediye başkan adaylarının 6 Aralık’ta açıklanacağı duyuruldu. Bu tarihe kadar partiler arasındaki  görüşmelerinin de netleşmesi bekleniyor.  

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Siyaset kulis Büyükşehir CHP aday çıkarmayacak

Tümü