CHP NİHAYET!

CHP NİHAYET!

20:18:50 | 2018-03-13
LEVENT  ÇİL
LEVENT ÇİL      levencil00@gmail.com

Cumhuriyet Halk Partisi tüzük kurultayını tamamladı. Bir dizi kararlar alındı bu kurultayda. Ama içlerinden bir tanesi var ki; çok konuşulacak çok tartışılacak gibi…

Genel Başkan Kılıçdaroğlu açık açık söyledi. Artık önüne gelen televizyonlara çıkıp istediği konularda konuşamayacak. Herkes her konuda açıklama yapamayacak…

Parti içerisinde bu konu belki tartışmalara sebep olabilir. Belki bazıları “Parti içi demokrasi bitti. Bizim AKP’den ne farkımız kaldı?” diyecektir. Deme hakları olduğu gibi bu değişiklikle partinin zaman zaman yaşadığı sıkıntılarında önüne geçmiş olunacak.

Ben de CHP’de ki demokrasinin CHP’ye zarar verdiğini düşünenlerdenim.

Bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partisi, ülke meselelerinden çok parti içi çok seslilikle uğraştı. Öyle anlar yaşandı ki; neredeyse her kafadan bir ses çıktı. Bir konuda bir çok farklı ses çıkınca halk bu söylem farklılıklarından endişe duydu. Verecekse de oy vermekten vazgeçti. Sonuçta CHP halkın nazarında “Çok demokratik parti” diye değil de halktan kopuk, karmaşık bir parti gördü karşısında. Dediğim gibi bu da oy olarak yansımadı. Daha doğrusu olumsuz yansıdı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi enerjilerini parti çalışmalarına veremediler.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde zordur genel başkan olmak. İktidarla uğraşmaktan çok daha zordur.

Acımasızdır parti iç muhalefet. Hiç anlayamazsınız kimin neyi ne için söylediğini. İşte bu nedenledir ki CHP sonunda gerekli tüzük değişikliğini yaptı.

Bu değişiklik çok konuşulacak. Ama Türkiye CHP sinin yapması gereken kararlar alındı. Bundan böyle ister Kılıçdaroğlu ister bir diğer genel başkan olsun önce partisinde lider olacak.

Sonra da rahat rahat ülke projeleri için kafa yoracak.

Sonunda CHP, Türkiye Partisi oldu!

Haydi hayırlısı...
ETİKET :  

Tümü