CHP Milletvekili Arık’tan hükümete zam tepkisi: Hiç mi Allah korkunuz yok

"Enflasyon yüzde 8,5.’ diyeceksiniz; memura, emekliye verirken yüzde 3 vereceksiniz; oy isterken ‘Allah’ın suyundan para mı alınır?’ diyeceksiniz, sonra da vatandaşın suyuna yüzde 19,8, yüzde 55 oranlarında zam yapacaksınız"

20:27:38 | 2019-12-03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de merkezde 19.80, kırsalda yüzde 55 oranında yapılan su zammına tepki gösterdi.

Su zammını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyan Arık, konuşmasına “Dünya Engelliler Günü’nde engelli kardeşlerimi selamlıyor, engelsiz bir dünya diliyorum” diyerek başladı. Arık daha sonra şu ifadeleri kullandı, “Allah’ın suyundan para mı alınır?’ diyerek büyükşehir belediyesini alanlar bugün Kayseri’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyelerimizin tüm uyarılarına rağmen su fiyatlarına merkezde yüzde 19,8, kırsalda ise yüzde 55 oranında zam yaptılar. Kırsaldaki vatandaşımız kuru soğana muhtaç olmuş iken bu zam farkı niye? Ekmeğini elinden aldığınız vatandaşın şimdi de suyuna mı göz diktiniz? ‘Enflasyon yüzde 8,5.’ diyeceksiniz; memura, emekliye verirken yüzde 3 vereceksiniz; oy isterken ‘Allah’ın suyundan para mı alınır?’ diyeceksiniz, sonra da vatandaşın suyuna yüzde 19,8, yüzde 55 oranlarında zam yapacaksınız. Hiç mi Allah korkunuz yok? Yapılan bu zam ne ahlaka ne de vicdanlara sığıyor. Aldığınız bu karardan derhâl vazgeçin, ekmeğini elinden aldığınız vatandaşın suyunu da almayın.”

 
ETİKET :  

Tümü