CHP Milletvekili Arık: Bu partimize 3’üncü saldırı, arkasında kim varsa onu bulun, yargılayın

13:09:16 | 2018-12-03

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de parti binalarına yönelik saldırıya tepki gösterdi. Arık, “Bir uyuşturucu müptelası, bir  meczubun saldırısı deniyor. Biz onu değil, onun arkasındaki gücü bulmak istiyoruz. Bu 3’üncü saldırı ve sabrımız taştı, bizi sokağa dökmeyin. Bunun arkasında kim varsa, hangi güçler varsa yargının önüne çıkarılıp, cezasını çeksin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, partisinin Kocasinan İlçe teşkilatına yönelik saldırıyı kınadı. Parti il binası önünde İl Başkanı Ümit Özer ve partililerle birlikte basın açıklaması yapan Arık, “Bugün yine Cumhuriyet Halk Partisi’ne gecenin kör karanlığında alçakça, hunharca bir saldırı ada bulunulmuştur. Bu saldırı şiddetle kınıyoruz. Bunlar karanlık insanlardır. Bunlar aydınlıktan korkarlar. Biz CHP’liler her zaman aydınlığa koşacağız. CHP’yi bu alçaklar susturmaya,  durdurmaya çalışıyor. Bunu asla başaramayacaklar. CHP Türkiye’nin sigortasıdır. CHP kimsesizlerin kimsesidir. Onun için neyle gelirlerse gelsinler partimizi asla susturamayacaklardır. Çünkü biz onlar gibi kupon arazilerin peşinde koşan parti değiliz. Biz tam bağımsız Türkiye diyen partiyiz. Biz Atatürk’ün yoldaşlarıyız, askerleriyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim en büyük eserim’ dediği CHP’ye sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Biz  demokrasi için dün bedel ödedik, bugün de bedel ödemeye hazırız. CHP bu ülkenin aydınlık geleceğinin, demokrasinin teminatıdır”  diye konuştu.

“BİZ ONU DEĞİL, ONUN ARKASINDAKİ GÜCÜ BULMAK İSTİYORUZ”

Açıklamasında Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’a da seslenen Arık, saldırının ‘uyuşturucu bağımlısı yaptı’ diyerek geçiştirilemeyeceğini söyledi. Arık, “Bugünlerde CHP’yi sindiremedikleri için şuraya buraya çekmek isteyenler var. Alnımız açık. Biz çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.  Biz FETÖ’yü devletin mahremine sokmadık. PKK ile onun yandaşları ile el ele tutuşmadık, megri megri demedik. Terör nereden gelirse gelsin lanetledik, lanetlemeye de devam edeceğiz. Bir uyuşturucu müptelası, bir  meczubun saldırısı deniyor. Biz onu değil, onun arkasındaki gücü bulmak istiyoruz. Valiye, Emniyet Müdürüne sesleniyoruz.  Bu 3’üncü saldırı, sabrımız taştı. Sabrımızı daha fazla taşırmayın, bizleri sokağa dökmeyin. Bunun arkasında kim varsa, hangi güçler varsa yargının önüne çıkarın, cezasını çeksin. Biz provokasyonlara gelmek istemiyoruz ama sabrımızın taştığını da söylemek istiyoruz. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Mart’ın sonu bahardır. Cumhuriyetle, Atatürk’le kavgalı olanlara karşı 31 Mart son çare. 31 Mart’tan sonra Kayseri’de de, Türkiye’de de bahar esecek. Bizler omuz omuza, yürek yüreğe çalışacağız.” diye konuştu.

“NE YAZIK Kİ BÜTÜN FAİLLER ALKOLİK VE UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ÇIKIYOR”

Diğer yandan CHP İl Başkanı Ümit Özer de saldırıya tepki göstererek, “Bugün karanlık bir güne uyandık. Partimize yapılan saldırı ile karşı karşıyayız. Bu ilk değil, daha önce de Hacılar’da  ilçe teşkilatımıza saldırı olmuş, Erciyes’teki il başkanları toplantısında da bayraklar yakılmıştı. Ne yazık ki bütün failler alkolik ve uyuşturucu bağımlısı çıkıyor. Önemli olan bu kişiler değil, arkasındaki kişilerdir. Bunların ortaya çıkarılması gerekiyor.” dedi.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Sahabiye Mahallesi'de CHP il binası altında yer alan Kocasinan ilçe binasına dün saat 21.00 sıralarında  saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, ilçe binasının camlarını kırarak içeri girdi. Saldırıyı gerçekleştiren zanlının, içeride yazıcılara, masalara, duvarlara, asılı fotoğraflara, masalara, bilgisayarlara zarar verdi belirtildi. Olay sonrası soruşturma başlatan polis güvenlik kamera görüntülerini de yakın takibe aldı. Diğer yandan yere damlayan kan izleri de dikkat çekti. Saldırganın camı kırarken yararlanmış olabilecekleri şüphesi üzerinde duruluyor. Öte yandan, saldırı olayının ardından harekete geçen polis,  Özgür T.'yi gözaltına aldı. Psikolojik sorunları olduğu ve madde kullandığı ileri sürülen zanlıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :   CHP Kayseri Saldırı Haberler Son dakika İl Başkanlığı Milletvekil Çetin Arık İl Başkanı Ümit Özer Tepki

Tümü