CHP’li Meclis Üyesinden Kale açıklaması: Demek ki yandaşa peşkeş…

"40 milyon harcama yaparak 6 yılda açtığınız Kayseri kalemizin içerisindeki işletmeleri kimlere hangi şartlarla verdiniz? "

14:57:19 | 2019-10-08

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Halil Yağmur, 6 yıl sonra restorasyon çalışmalarının son ermesi ile birlikte kültür ve sanat merkezi olarak açılan tarihi kaleyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a sorular yöneltti.

Yıllarca sorduk, Kayserimizin simgesi Kale'miz ne zaman açılacak diye, birçok kişi unutmuştu bile 6 yıl sonra 40 milyon liraya restore edilip açılan Kayserimizin simgesi kalemizin sadece surları kalmış. Kale esnafını alelacele kale içinden çıkardıklarını hatırlıyorum. Demek ki restore edip yandaşa peşkeş çekmekmiş dertleri. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç'a soruyorum; 40 milyon harcama yaparak 6 yılda açtığınız Kayseri kalemizin içerisindeki işletmeleri kimlere hangi şartlarla verdiniz? İhale yapıldıysa ne zaman hangi tarihte yapıldı? İhale bedeli taban ve tavan fiyatlarını kamuoyuyla paylaşacak mısınız? İşletmeleri alan şahısların Ak parti ile bağlantıları var mıdır? Kayseri Büyükşehir Belediyesinin borcunu 1 milyar 200 milyon civarında açıklamıştınız, 40 milyon da bu borca dahil midir? Tarihi kalıntıları katledip sadece surları kalan Kayseri kalemiz sizin içinize sindi mi?

 
ETİKET :  

Tümü