CHP Kayseri il teşkilatı kurultay kararını açıkladı

"AKP rakamlarla oynuyor, baskı ile ülke gerçeklerini gizliyor"

02:03:45 | 2020-07-16

CHP İl Başkanı Ümit Özer, partilerinin 37. Büyük Kurultayında İç Anadolu Bölge teşkilatları olarak Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Açıklamasında AK Parti iktidarını da eleştiren Özer, rakamlarla oynanarak ve baskıyla gerçeklerin gizlendiğini savunarak, "Artık mızrak çuvala sığmıyor" dedi. 
Özer, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 18 yıldır ülkeyi yöneten daha doğru bir ifade ile Türkiye’yi yönetemeyip savuran iktidar ile karşı karşıyayız. 15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından darbeyi 'Allah’ın bir lütfu' olarak gören siyasi iktidar, Türkiye’yi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği rotadan çıkartarak tek adam yönetimini hayata geçirmiştir. 
Emekçi insanlar açlık sınırının altındaki ücretlerle yaşam mücadelesi vermekte; işsizlik  çığ gibi büyümektedir. Yaşanan hak ihlalleri, hukuksuzluklar darbe dönemlerini bile mumla aratır olmuştur. 18 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ülkenin yaşadığı sorunları çözmek yerine kimi zaman rakamlarla oynayarak, kimi zaman baskı ile ülke gerçeklerini gizlemeye çalışmaktadır. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Yine bir haksızlık karşısında bundan 3 yıl önce Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun inancı, kararlılığı ve mücadelesi tüm Türkiye’ye umut olmuştur. Adalet Yürüyüşü ile halkımıza umut olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, engin siyasi öngörüsüyle, yerel seçimlerde iktidarın oyununu bozarak yıllar sonra Ankara, İstanbul’un sosyal demokrat belediyecilik ile kucaklaşmasını sağlamıştır. Ve biz biliyoruz ki, bu bir son değil yepyeni bir başlangıç. İşte bu başlangıcı 37’nci Kurultayımızda  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenerek iktidar yürüyüşüne dönüştüreceğiz. Biz Kayseri, Sivas, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir İl başkanları olarak 37’inci kurultayımızda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bildirir, kamuoyunu saygı ile selamlarız."
Haber: Cafer ZENGİN 
ETİKET :   CHP Ümit Özer Açıklama Kurultay Haberler

Tümü