CHP'den ilçelerde tarım ve hayvancılık buluşmaları

19:34:02 | 2018-03-30

CHP Kayseri il teşkilatı, ilçelerde tarım ve hayvancılığın sorunlarını masaya yatırmaya devam ediyor. Parti yönetimi Milletvekili Çetin Arık ile birlikte vatandaşların yaşadığı sorunları dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi, oluşturulan   İl Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile birlikte ilçelerde toplantılarına devam ediyor. Tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunları masaya yatıran CHP, aynı zamanda üreticileri de bilgilendiriyor. Develi, İncesu, Yeşilhisar, Tomarza ve Yahyalı'nın ardından toplantılar Felahiye ve Özvatan ilçelerinde devam etti. Toplantılara CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer, partililer ile çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar katıldı. CHP İl Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Mehmet Bayraklı,Ziraat Mühendisi Zeki Mutlu ve Ziraat Teknikeri Ünal Metin’in tarım ve hayvancılık konusunda bilgi verdiği toplantılar ile ilgili konuşan CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Bu toplantıların amacı çiftçilerin gösterdikleri yol ile onların problemlerine çözüm üretmek. Komisyonumuz, hayatını tarım ve hayvancılıktan kazanan vatandaşlarımızın sorunlarına alanında uzman kişilerle çözüm üretmeye hükümetin görmek istemediği sıkıntıları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor”  dedi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da yaptığı konuşmada AK Parti iktidarını eleştirerek, “Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke iken saman dahi ithal eden bir ülke haline geldi. Miras yedi zihniyetiyle Türkiye’nin tüm kazanımlarını sata sata bitiren AKP, şimdi de şeker fabrikalarını satmaya kalkıyor. Yetmedi şimdi de su kaynaklarımızı özelleştirme adı altına satmaya kalkıyor. Biz buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
ETİKET :   CHP Kayseri Haberler Tarım Hayvancılık İlçeler Develi Özvatan Sarız İncesu Yahyalı Çetin Arık Ümit Özer İl Başkanlığı

Tümü