CHP İl Başkanı: Tohumu yandaşa dağıtıyorlar, sonra müjde diyorlar!

CHP İl Başkanı Özer’den, AK Parti’ye “Yüzde 75 hibe destekli tohum” tepkisi:

21:31:14 | 2020-04-08

CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Yardımlaşmanın, dayanışmanın artması gereken bu günlerde iktidar partisi ise yine yanlış uygulamalarıyla halkı kutuplaştırmaya, yandaşlarını kayırmaya devam ediyor” dedi.  Özer, “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” ile iktidarın yandaşların kollandığını ve yüzde 75 hibe desteği verdiğini savundu.

Dünyada ve Türkiye’de Covid 19 salgını ile mücadele de ciddi bir sınav verildiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Bu süreçte en sade vatandaşımızdan devletin tepesindeki kişiye kadar herkese önemli görevler düşüyor. Çünkü bu süreç sadece sağlık açısından değil, ekonomik ve sosyal açıdan üzerinde dikkatle durmamız gereken bir süreç” ifadelerini kullandı. “Yardımlaşmanın, dayanışmanın artması gereken bu günlerde iktidar partisi ise yine yanlış uygulamalarıyla halkı kutuplaştırmaya, yandaşlarını kayırmaya devam ediyor” diyen Özer, “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında dağıtımı yapılan yüzde 75 hibe destekli tohumlar konusunda da dikkat çeken iddiaları gündeme taşıdı.

“AKP HALKI KANDIRIYOR, YANDAŞLAR İÇİN ÇALIŞIYOR”

Özer, “CHP’li Belediyelerin başlattığı yardım kampanyasını baltalayarak, bu kadar hayati bir konuda dahi siyasi çıkar peşinde koşmayı ihmal etmeyen iktidar partisi, “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında yüzde 75 hibe destekli tohum dağıtımı konusunda da yandaşlarını korumaktan, toplumu ayrıştırmaktan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını birilerine peşkeş çekmekten vazgeçmemiştir. Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü söz konusu projenin duyurusunu 6 Nisan 2020 tarihinde internet sayfasında yaptı. Ancak gerek yazının içeriğinden gerekse de alandan aldığımız bilgiler bu projede de AKP’nin, AKP’li bürokratların halkımızı kandırdığını, yandaşlar için çalıştığını gösteriyor. Buradan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine sesleniyoruz: Bu tohumları kimlere dağıttınız, ne zaman dağıttınız, dağıtılan isimleri nasıl belirlediniz. Biz biliyoruz ki, seçimleri kaybettikten sonra belediye başkanlarını by pass ederek valiler ve kaymakamlar eli ile bir takım işleri halletmeyi, muhalefet belediye başkanlarını başarısız gibi göstermeyi marifet sayan AKP zihniyeti, burada da yandaş Ziraat Odaları vasıtasıyla ve yandaş oda bulamadıkları yerlerde de İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri vasıtasıyla bu dağıtımı gerçekleştirmiş, üreticinin bu projeden haberi ancak tohumlar bittikten sonra olmuştur. Kendisi de çiftçilik yapan Bünyan İlçe Başkanımız Sayın Okan Marzıoğlu söz konusu olayla ilgili tepsini dile getirdiğinde aldığı yanıt AKP’nin ve AKP bürokratlarının pervasızlığını da ortaya koymaktadır. İlçe Başkanımızın tepkisine yanıt veren ilgili kişi, sürenin kısıtlı olduğunu, 300 dekar yazlık buğday geldiğini ve dağıtıldığını, isimlerin ise muhtarlardan alındığı söylüyor. Bu bir itiraftır. Bu insanların can derdinde iken AKP’nin yandaş peşinde koştuğunun itirafıdır. Bu salgın sonrasında yaşanması muhtemel bir gıda sıkıntısı konusunda AKP’nin ciddiyetsizliğinin, beceriksizliğinin itirafıdır. Tohum getir, yandaşa dağıt, sonrada müjde diye halka açıkla. Biz bu konunun takipçisi olacağız.” 

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, yüzde 75 hibe tohum sağlayan proje kapsamında "Beş ilçede 51.000 da alan için 1.020 ton buğday, oniki ilçemize 4.000 da alan için Kuru Fasulye, on bir ilçemize 1.500 da alan için Mercimek tohumunun üreticilerimize dağıtımına başladık" açıklamaıs yaptı. 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   CHP İl Başkanı Ümit Özer Kayseri Haberler Son dakika Tohum Yüzde 75 hibe Açıklama Bitkisel Üretim Geliştirilme Projesi Kayseri haberleri

Tümü