CHP İl Başkanı Özer’den Ensar vakfı şube açılışı tepkisi!

11:46:21 | 2019-05-02

CHP Kayseri İl Başkanı Ümüt Özer yazılı açıklama yaparak Ensar vakfı şube açılışına tepki gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Kayseri’ye gelmiştir. Kurul üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı kısa adıyla TÜGVA vakfı ve adını son zamanlarda çocuk istismarı skandalı ile duyduğumuz meşhur ENSAR Vakfının Kayseri şubelerinin törenle açılışını yapmıştır.  Açılışa Milletvekilleri Taner Yıldız ile İsmail Tamer’in yanı sıra bazı siyasi parti İl temsilcileri ile protokol mensupları da katıldı.

    Daha geçtiğimiz hafta İstanbul Küçükçekmece’deki 5 yaşındaki minik yavrumuza yapılan iğrenç olayın şokunu üzüntüsünü atlatamamış ve bunun için ülke olarak seferber olup birçok haberler yapılıp, eylemlerin düzenlendiği bu günlerde adının “çocuk istismarı” skandalına karışmış ve iktidarın halen tam gaz destek verdiği bu vakfın azaltılması kapatılması  bir yana daha da çoğalması için yeni şubelerinin açılmasına şahitlik ettik. 

    1979 yılında kurulmuş olan  Ensar Vakfı’nın amacı Ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır. Vakıf’ın mütevelli heyetinde AKP’li kadrolar yer alıyor. Vakfın, Erdoğan ailesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, AKP’li belediyelerle çeşitli temasları ve yakın ilişkileri bulunmaktadır.

   Daha sonra vakfın Karaman şubesinden skandal bir haber aldık. 8 ve 10 yaşları arasında 10 çocuğa cinsel istismarda bulunan Muharrem B. isimli şahsın tutuklanmasıyla olay patlak vermiştir. Bu olayın aslında yaklaşık 10 gün önce yaşanmış olması fakat kamuoyundan saklanılmaya çalışılmasına, daha da şaşırdık. Karaman’daki skandalın patlak vermesinin ardından hükümet kanadından gelen açıklamalar, çocukların yararını gözetmekten ziyade, vakfın itibarını korumaya yönelik olmuştur.  Ayrıca öyle savunmalara şahit olduk ki hayretle dinledik ve o savunmaları yapanlardan biri de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’dur. Cümleleri tam olarak şu şekildeydi. “Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” demişti.

   Ülkemizde maalesef ki kız- erkek çocuklarımızı, kadınlarımızı istismardan koruyamayıp üstüne üstlük “örtük kalması”  hatta istismarcıyı koruma altına almaya çalışan politika içinde yaşamaktayız. Değerli halkımızın canımızın canı, her şeyimiz, geleceğimiz olan çocuklarımız için bu ve bunun gibi olaylara sessiz kalmaması ve hakkını koruyup istek dileklerini korkmadan özgürce dile getirmelerini temenni ediyorum.
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika CHP İl Başkanı Ümit Özer Ensar Vakfı TÜGVA

Tümü