CHP’den, bugün saat 14:00’da yapılacak Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce mitingine davet!

09:43:34 | 2018-06-12

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Milletvekilleri, ortak basın toplantısı düzenleyerek, vatandaşları bugün saat 14:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin mitingine davet etti. CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Türkiye, artık değişim istiyor” dedi. CHP Milletvekili ve adayı Çetin Arık ise, “24 Haziran’da hak, hukuk, adalet diyenler kazanacak” diye konuştu.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer ve partinin Milletvekili adayları, basın toplantısı düzenleyerek, vatandaşları bugün Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14:00’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin mitinge davet etti.

Basın toplantısına aslen Kayserili olan CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit de katıldı.

İl binasında düzenlenen ve CHP Kayseri Milletvekili adaylarının tam kadro katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Ümit Özer, 24 Haziran seçim çalışmalarını değerlendirerek, “Türkiye artık tamam diyor ve değişim istiyor” diye konuştu.

 

“SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

 

Özer, “Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri. Belki de en önemlisi için 2 haftalık bir süre kaldı. Cumhuriyet halk Partisi örgütü olarak adaylarımız açıklandıktan sonra alanlara indik. Alanda gördüğümüz ilgi ve destek gücümüze güç katıyor. Görüyoruz ki Türkiye artık tamam diyor. Yaklaşık 2 yıldır Türkiye’yi OHAL ile yönetenlerin seçim vaadi olarak OHAL’in kaldırılmasını vaat etmeleri, tek adam rejimi için ülkeyi kutuplaştıranların daha çok demokrasi sözü vermeleri bugüne kadar yandaş için yasalar hazırlayanların can havli ile partimizi projelerini taklit etmeye çalışmaları da Türkiye’deki değişimi gözler önüne seriyor. Türkiye’de ki bu değişimi en önemli sebebi de aktörü de CHP’dir” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE ARTIK TAMAM DİYOR”

Vatandaşları mitinge davet eden Özer, “CHP,  İktidar partisi ve beraberindekilerin kimyası bozdu” ifadelerini de kullandı.

Özer, şunları söyledi: “Öncelikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İYİ Parti’nin seçimlere girmesini engellemeye çalışan demokrasi düşmanlarının oyununu bozan, demokrasi hamlesi, ardında da Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklaması Türkiye’de ki tüm dengelerin değişmesine neden oldu. İnce’nin her sözü halkta bir karşılık bulurken, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği mitingler iktidar partisi ve beraberindekileri adeta kimyasını bozdu. Türkiye artık tamam diyor. Kayserimizde 12 Haziran Salı günü Saat:14:00’da Cumhuriyet meydanında tek yürek olup artık tamam diyecek. Tüm Kayserilileri Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin yapacağı mitinge davet ediyoruz. Gelin haramilerin saltanatına artık tamam diyelim.”

“TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR, İKTİDARDA BUNUN FARKINDA”

 

 

Aslen Kayserili olan CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit ise, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini iktidarında bunu gördüğünü dile getirdi.

Yiğit, “Bir baskın seçimle karşı karşıya kaldık. Biz her zaman erken seçime istedik ve bu erken seçime hazırdık. Biz her an bir seçim olabileceğini düşündük. Ama böyle bir baskın seçim beklemiyorduk. Biz her zaman bu ülke iyi yönetilmiyor dedik. Bunlarda ülkenin iyi yönetilmediğini gördüler. Daha bir buçuk yıl olmasına rağmen kendilerinin iktidar olmalarına rağmen bir baskın seçimle karşı karşıya geldik. Demek ki dış politika iyi gitmiyor, iç politika iyi gitmiyor, iç barış sağlanamıyor, ekonomi gittikçe bozuluyor. Dolar aldı başını gidiyor, Euro aldı başını gidiyor, faiziler yükseldikçe yükseldi. Buna rağmen dolardan bir iniş yok” dedi.

 

“CHP TÜRKİYE’NİN VE CUMHURİYET’İN SİGORTASIDIR”

 

CHP Kayseri Milletvekili ve adayı Çetin Arık da, “ İktidar partisi ve yancısı oyun kurdu, bu oyunu CHP bozdu.” dedi.

Arık,  şunları söyledi: “İktidar partisi baskın bir seçim yaptı. 24 Haziran tarihi çok önemli. Üniversite öğrencilerinin sınavı olmasına rağmen o sınavı erteleyip tarihi 24 Haziran’a aldılar. Neden, bit siyasi partiyi yani İYİ Partiyi seçime sokmamak. İktidar partisi ve onun yancısı bir oyun kurmuştu bizde diyoruz ki, oyunu bir yazan varsa birde bozan vardır. Cumhuriyet Halk Partisi bu oyunu bozdu. Onun için CHP Türkiye’nin sigortası, Cumhuriyetin sigortasıdır. CHP Cumhuriyetin solda atan kalbidir.”

 

“HAK, HUKUK, ADALET DİYENLER KAZANACAK”

“24 Haziran’da demokrasi ya da tek adamlık seçimi yapılacak” diyen Arık, “Biz diyoruz ki demokrasi kazanacak, özgürlük kazanacak” şeklinde konuştu.

Arık, şu ifadeleri kullandı: “24 Haziran’da bir tercih yapılacak. Denilecek ki, demokrasi mi tek adam mı?, Özgürlük mü biat mı?, biz diyoruz ki demokrasi kazanacak, özgürlük kazanacak. Kul hakkı mı, hak, hukuk, adalet mi? biz diyoruz ki, hak, hukuk, adalet diyenler kazanacak. Biz yine diyoruz ki Cumhuriyeti reklam arası görenlerle, ayaklarına takılan pranga olarak görenlerle, biz Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz arasında geçecek. Biliyoruz ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri kazanacak.  Çünkü devletin tüm imkanlarını kullanan ve adına Cumhur İttifakı dedikleri koltuk ittifakı var, şer ittifakı var. Diğer tarafta da milletin özü ile ortaya çıkmış sağcısını, solcusunu bir tarafa bırakmış demokrasi diyen, özgürlük diyen bir milli ittifak var.  Millet ittifakı kazanacak. Millet için geliyoruz”
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika Muharrem İnce Miting CHP Cumhurbaşkanı adayı

Tümü