Cengiz: Biz Mensah’a teklif vermedik

"Başkaları sıkıştıysa, paraları 'Leyla'ya bastığı için bu duruma geldiler"

15:05:28 | 2020-08-17

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 493 milyon TL harcama limitini iki yıldır yaptıkları tasarruflarla gerçekleştirdiklerini belirterek, "Başkaları sıkıştıysa, paraları 'Leyla'ya bastığı için bu duruma geldiler. Hem paraları bas harca, sonra da gel 'Param bitti, bana limit arttırımı verin'" dedi.

Galatasaray Başkanı Cengiz, Beşiktaş ile anlaşan Bernard Mensah hakkında sorulan soruda ise, "Ben hiç konuşmadım. Kulüpler Birliği’nde de Kayserispor başkanını tabii ki görüyorum. Ben hiçbir zaman hiçbir transfere direkt girmedim. Ne oturdum menajerler konuştum, ne de futbolcularla. Benim böyle tarzım var. Soyunma odasına takım otobüsüne girmem. Bu konuda ilgili arkadaşlarımız var. Onlar gereğini yapar. Mensah’ı ben de şaşkınlıkla izledim. Ben de merak ettim; şimdi öğrendik ki bizi suçlamışlar; belgeli hepsi. İzin almadan futbolcuyla görüşmüşüz. Bir baktım futbolcu bizi aramış. Bunu geçtik arkadaşımız arıyor diyor ki ‘Beşiktaş’ın anlaştığı haberleri var görüşelim’, izin istiyor. Diyor ki ‘Hayır sözünü ettiğiniz takımla biz hiçbir anlaşma yapmadık, sizden teklif bekliyoruz.’ Bana geldiler, nedir olay, iki sekiz yüz ödenecek, efendim bilmem ne Bir sürü para. Bizim paramız var, en iyi durumdayız ama bizim sokağa atacak kuruşumuz yok, atamayız. Biz bugün 493 milyon TL harcama limitine sahipsek, iki yıldır tasarrufla bu noktaya geldik. Başkaları sıkıştıysa, paraları 'Leyla'ya bastığı için bu duruma geldiler. Hem paraları bas harca, sonra da gel 'Param bitti, bana limit arttırımı verin' Galatasaray oyunbozanlık yapıyor. Hayır diyorum! Sen sadece değerli rakiplerimizin yöneticisi değilsin. Sen aynı zamanda Türk sporunun temsilcisinin. Ben sadece Galatasaray’ı temsil etmiyorum, örnek olmalıyım. Ben de biliyorum geçmiş yönetimler gibi 172 milyon Euro harcamayı. Biz hala bu borçları ödüyoruz. Hala temizleyemedik. Ben bütün rakip kulüplere en az kendim kadar saygı duyuyorum. Bizi kimse har vurup harman savurmaya alet edemez, başkalarına da alet olmayız. Biz Galatasarayız. Bizim örnek olmamız lazım. Şunu unutmayın biz Mensah’a teklif vermedik. Abdurrahim aradı, Beşiktaş ilgileniyor, biz çekiliyoruz dedi. Biz fiyat yükseltmek için kim olursa olsun araya girmeyiz. Bunu diğer kulüpler bilir. Bir tanesi desin sayın başkan teklif verdi diye. Bizde yazılı belgeler var. Biz kimseyi utandırmak istemiyorum. Mensah’a ve Beşiktaşımıza, Kayserisporumuza başarılar diliyoruz. 10’da birini belki düşünürdük. Yok yani, harcayamayız biz. Paramız var ama harcayamayız. Biz gelecek yönetimleri düşünmek durumundayız. Gelecek yönetimleri düşünmek zorundayız. Beceriksiz yönetim Desinler, eğer beceri har vurup harman savurmaksa biz beceriksiziz” değerlendirmesinde bulundu.
ETİKET :   Kayseri Haberler Son Dakika Kayseri Olay Kayseri Haberleri Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Bernard Mensah Berna Gözbaşı Beşiktaş Kayserispor

Tümü