Çelik, yine gönderme yaptı! "Bu işler caddede boş gezmekle, tozmakla olmaz!"

Büyükşehir, Oto Sanatkarlara araç desteği yaptı. Esnaf temsilcileri Çelik’i övdü.

09:48:15 | 2018-12-06

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin Oto Sanatkarlar Odası’na hibe ettiği iki itfaiye aracının teslim programına katıldı. 3,5 yılda 20 yılda yapılacak işleri yaptıklarını belirten Çelik, “Bu memleket hizmet bekliyor. Bunu sağlamak gezmeyle tozmayla olmaz. Caddede, sokakta boş gezerek, el sıkarak bu işler yapılmıyor” ifadeleri ile de dikkat çekti.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Oto Sanatkarlar Odası’na iki itfaiye aracı hibe edildi.

Araçlar düzenlenen törenle odaya teslim edildi. Törende konuşan Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır, itfaiye araçlarına ihtiyaçlarının olduğunu belirterek,  Çelik’e desteğinden dolayı teşekkür etti.

“OTO SERVİSÇİLER SİTESİ’NDE BAŞKANIMIN EMEĞİ ÇOK”

Odakır, “Sayın Başkanım Kocasinan Belediye Başkan Adaylığı döneminde sanayimize geldiğinde ‘Oyunuzu verin, hizmeti görün’ demişti. Oyumuzu verdik, hizmeti gördük. Şehir Hastanesi yanında yapılan Oto Servisçiler Sitesi’nde Başkanımın emeği çok. Yaklaşık 200 bin metrekare alanın tamamında 1 metre dolgu yaptı ve bize teslim etti. Çok teşekkür ediyorum. Ayrıca TOKİ konusunda bize yardımcı oldu. Yine Yeşilyurt bölgesine 200 iş yeri için karar aldık. Oranın da önü Başkanımızın destekleriyle açıldı ve 1 ay önce temelini attık” dedi.

 

“TARİH MUSTAFA ÇELİK’İ KONUŞACAK”

 

Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı Mustafa Alan da Çelik’ten övgüyle bahsetti ve “Tarih Mustafa Çelik’i konuşacak” dedi. Alan, “Şehre yaptığı hizmetlerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir ve yapılanları söylemek lazım. Allah ondan razı olsun.  Tarih Mustafa Çelik’i konuşacak. Kendisine özel olarak teşekkür ediyorum. Meydandaki Faaliyet Tanıtım Çadırı’nda tüm yapılanlar yer alıyor. Başkan Çelik’in 31 Mart’a kadar da böyle koşacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

“CADDEDE, SOKAKTA BOŞ GEZEREK, EL SIKARAK BU İŞLER YAPILMIYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de görevi süresine işaret ederek, “4 ay daha fazla çalışacağız” diye konuştu. Çelik’in konuşmasında “Bu memleket hizmet bekliyor. Bunu sağlamak gezmeyle tozmayla olmaz” ifadeleri ile de dikkat çekti.

 

Çelik, şunları söyledi, “Biz bu işin vebalinde olduğumuz için süremizin sonuna kadar tempomuzu düşürmeyeceğiz. Çünkü bunun için bize görev verdiniz. Birçoklarının yaptığı gibi yatabilirdik; ama çalışmak zorundayız. Bu memleket hizmet bekliyor. Bu şehirde hiçbir şehirde olmayan bir düzen ve intizam var. Bunu sağlamak gezmeyle tozmayla olmaz. Bunu sağlamak için proje üreteceksiniz, takip edeceksiniz ve çalışacaksınız. 3,5 yılda 20 yılda yapılacak işleri yaptık. Hunat Cami önündeki Tanıtım Çadırıyla 3,5 yılda yaptıklarımızı anlatmaya çalıştık. Hala da çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce İldem’den 45 dakikada geldiğiniz yolu yeni açılan yollar ve katlı kavşaklar nedeniyle 18 dakikada geliyorsunuz. Bunu bize sizler söylüyorsunuz. Caddede, sokakta boş gezerek, el sıkarak bu işler yapılmıyor. Tabi ki onları da yapacaksınız; ama proje üreteceksiniz. Hulusi Akar Bulvarı, Bekir Yıldız Bulvarı gibi yolları yapabileceğimize kendi arkadaşlarımız bile inanmıyordu; ama elhamdülillah yaptık. 14 adet katlı kavşağı tamamladık. Bunların yanı sıra Furkan Doğan Yurdu önü, Sivas Caddesi-Aşık Veysel Bulvarı Kavşağı, DSİ Kavşağı ve Stadyum Kavşağı için katlı kavşak projeleri de bitmek üzere. Bunları da tamamlanınca Anbar’dan Argıncık ışıklara kadar kesintisiz gidilebilecek. Alnımız ak, yüzümü pak. Her yere başımız dik gidiyoruz”

Yapılan konuşmaların ardından Oto Sanatkarlar Odası yönetimi, Başkan Çelik’e teşekkür plaketi verdi.

(Kurum Bülteni)
ETİKET :   Kayseri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mustafa Çelik Oto Sanatkarlar Odası hibe

Tümü