“Cebinde parası artan var mı?”

“Birilerinin servetleri arttı. Bu halk onların kimler olduğunu biliyor” diyen Genç’ten, “Ekonomi yüzde 11,1 büyüdü” tepkisi.

19:38:25 | 2017-12-20

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) önceki seçimlerdeki milletvekili adaylarından iş adamı Aşkın Genç, bir süre önce açıklanan büyüme rakamlarına tepki gösterdi. Büyüme rakamlarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Genç, “Yüzde 11,1 büyüme oranı açıklandı. Şimdi son 3 ayda yüzde 11,1 oranında cebinde parası artan var mı? Mal varlığı yüzde 10 ya da yüzde 15 artan biri var mı? Evimize 3 ekmek götürürken 4 ekmek götürebiliyor muyuz? Ben şahsen bir iş adamı olarak böyle servet artışım olmadı. Cebimdeki parada artmadı ama artanlar belli” dedi.

 “KİMLERİN SERVETİNİN ARTTIĞINI HALK BİLİYOR”

“Birilerinin servetleri arttı. Bu halk onların kimler olduğunu biliyor” diyen Genç, “Kayseri’de intihar edenleri,  geçim derdi ile intihar edenleri gördük. Daha geçen hafta bir aile faciası yaşandı. 3 evladını ve eşini öldüren bir baba sonra intihar etti. Çöpte ekmek arayan anneyi hepimiz biliyoruz. Valiliğin önünde kendisini yakan kardeşimizi hepimiz biliyoruz. Türkiye’nin gerçekleri bunlar. Bu gerçekleri herkes görüyor. Vatandaş da artık durumun farkında. Ve bu tabloda kimlerin büyüdüğü ve servetlerinin nasıl artığı da ortada.” diye konuştu. CHP 25’inci dönem milletvekili adaylarından iş adamı Aşkın Genç, partisinin Melikgazi İlçe Kongresinde dikkat çeken ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Bir süre önce iktidar cephesinden yüzde 11,1 oranında ekonomik büyümenin gerçekleştiği yönünde açıklama yapıldığını kaydeden Genç, bu rakamların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Büyümenin vatandaşa yansımadığını, büyüyenlerin kimler olduğunun da herkesçe bilindiğini kaydeden Genç, “Man adalarında, vergi cennetlerinde yatırım yapanların servetleri ve servet aktarımı çok fazla şekilde olduğunu biliyoruz.  Bu servetler yüzde 10’lar da değil,  yüzde 100, yüzde 500 servetleri arttı onların, ama bizler Kayseri’de intihar edenleri, geçim derdi ile intihar edenleri gördük. Daha geçen hafta bir aile faciası yaşandı. 3 evladını ve eşini öldüren bir baba sonra intihar etti. Çöpte ekmek arayan anneyi hepimiz biliyoruz. Valiliğin önünde kendisini yakan kardeşimizi hepimiz biliyoruz. Türkiye’nin gerçekleri bunlar. İktidara yakın iş adamlarının servetlerinin nasıl artığı ortada” dedi.

“ADALET SARAYLARI YAPTILAR AMA ADALET YOK”

Açıklamasında “Para her şey değildir. İnsanlar onurlu olmalı” ifadelerini de kullanan Genç, şunları söyledi: “Man adası belgeleri, Rıza Sarraf skandalı, o bakanların aldığı rüşvetler hepsi ortada ama bu konuda gereken yapılmıyor. Bu halk size her türlü imkanı vermiş. İhtiyacınız mı var o yolsuzluklara, hırsızlıklara, servetlere. Eskiden yoktu bunlar. Sayın Bülent Ecevit, Sayın Deniz Baykal, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu oturduğu evleri, bindikleri arabaları hepimiz biliyoruz.  Çok mu zor ülkeyi bu duygu ve düşüncelerle idare edebilmek. Çok mu zor paradan bu kadar uzak durabilmek. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk on beş yılda bu ülkeyi yoktan var etti. Bitik bir ülkeyi Avrupa standartlarında getirmede her türlü adımı attı. Bunlarda 15 yıldır iktidarda neler yaptılar? Yaptıkları şeyler koca koca adalet sarayları ama içerisinde adalet yok, koca koca hapishaneler içeriler ful dolu. Yollar, otobanlar ama borçlu bir toplum, borçlu insanlar. 15 yıllık iktidarları döneminde 285 milyar dolar para toplamışlar. Gerek vergilerle, gerek sattıkları öz kaynaklarımız ile. Ya bu paralar nereye gidiyor? Değerli büyüklerim ne olursunuz biraz da bu ülke için çalışın. Bu ülkenin evlatları için çalışın”

Haber/Foto: Cafer ZENGİN

 

 

 

 
ETİKET :   CHP Kongre Melikgazi Aşkın Genç Milletvekili adayı Ekonomi Açıklama İş adamları Yüzde 11 1

Tümü