BÜYÜKKILIÇ’TAN, YÜKSEK GELEN SU FATURASI AÇIKLAMASI… BAKIN NEDENMİŞ!

Haber: Cafer ZENGİN

18:13:07 | 2020-08-10

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yüksek geldiği ifade edilen ve vatandaşlardan tepki gören su faturaları ile ilgili konuştu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel'in konuyu Meclis gündemine taşımasının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Büyükkılıç, faturaların yüksek gelme nedenini açıkladı. Belediye Meclis toplantısında su faturaları ile ilgili gündeme getirilen konuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, “O zaman virüsün aktifliği çoktu. Sokağa çıkma sınırlaması vardı. Böyle bir süreçte, daha işin başında ‘kapı kapı gezip, okumayacaksınız’ diye talimat verdim. Ortalama yazdılar ama hakikaten yüzde 50 önceki süreçten çok daha fazla harcamışız. Elbette ki yanlış olanlar varsa düzeltilir. Arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti gösteriyor. Mağduriyete fırsat vermeyiz. Kamunun hakkını korumakla hepimiz mükellefiz” dedi. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’deki Pandemi konusunda da uyarılarda bulunarak, daha dikkatli olunması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ağustos Ayı Meclis toplantısında, toplam 51 madde görüşülerek karara bağlandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, yüksek gelen ve vatandaşın tepki gösterdiği su faturalarını sordu. Yücel, ayrıca tartışmalı villa parselleri ile ilgili de kamuoyunda ucuza satıldığı yönünde tartışmaların yaşandığını söyledi. 

 

 

 
ETİKET :   Su faturası Yüksek Tepki Başkan KASKİ Büyükşehir Kayseri Haberler Son dakika Memduh Büyükkılıç Kayseri haberleri

Tümü