Başkan Büyükkılıç’tan, 38 Kent TV ve Kayseri Olay’a teşekkür...

18:54:12 | 2018-01-01

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 38 Kent TV ve Kayseri Olay Gazetesi’nin gündeme getirdiği vatandaşın Caferbey Mahallesi’ndeki metruk bina tepkisine de duyarsız kalmadı. Büyükkılıç, “Caferbey Mahallesi’nde az bir metruk ev kaldı. Onlarında dönüşmesi için de çalışıyoruz” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 38 Kent TV ve Kayseri Olay’ın gündeme getirdiği Caferbey Mahallesi’ndeki metruk bina sorununa duyarsız kalmadı. Mahallesi sakinleri, söz konusu haberde çevredeki metruk binalardan ve bunun yanında bakımsız okul yolundan yana dert yanmıştı. Metruk binaları madde bağımlılarının kullandığını ve çocuklarının sağlığından endişe duyduklarını ifade eden mahalle sakinleri yetkililere seslenerek, “O binaları yıkın. Bu virane evlerde görünmeyen her şey oluyor” ifadelerini kullanmıştı. İşte yaşanan bu durumun ardından Başkan Büyükkılıç, belediyede düzenlediği basın toplantısında 38 Kent TV ve Kayseri Olay Gazetesi’ne konuyu gündeme getirdiği için teşekkür etti. Mahallelerdeki metruk binaların dönüşümü konusuna da çalıştıklarını kaydeden Büyükkılıç, “Caferbey Mahallesinde az bir metruk ev kaldı. Onlarında dönüşmesi için de çalışıyoruz” dedi. Başkan Büyükkılıç, dönüşüm yaparken de kimseyi mağdur etmediklerini belirtti.

Yıkın O Binaları!

“Bu virane evlerde görünmeyen her şey oluyor” diyen Caferbey Mahallesi sakinlerinin metruk bina tepkisi.

Haberin devamı için linke tıklayın...

http://www.kayseriolay.com/yikin-o-binalari-h25598.htm

 

 

 
ETİKET :   Başkan Büyükkılıç Kayseri Haberler Kentsel Dönüşüm Caferbey Mahallesi Metruk binalar Vatandaş Tepki 38 Kent TV Kayseri Olay

Tümü