BU DA OLDU! KURYE İLE KAPIDAN KORONA TESTİ…

Haber: Cafer ZENGİN

16:29:40 | 2020-09-30

Kayseri’de de faaliyet gösteren özel bir hastane Koronavirüs ile ilgili test konusunda ev kiti hizmeti vermeye başladı. Peki, bu hizmetin ücreti ne kadar? İşte detaylar...

KURYE İLE VATANDAŞIN KAPISINDA KORONA TESTİ!

Memorial Hastanesinden yapılan açıklamada özel kurye ile ulaştırılan ev kiti ile Koronavirüs testini vatandaşların da evlerinde yapabileceğini belirtildi.

KURYE KİTİ VATANDAŞA VERİP, KAPIDA  BEKLİYOR

Hastaneden yapılan ve bazı vatandaşlara mesajda gönderilen bilgilendirme de şu ifadeler yer aldı: Covıd-19 PCR Testi - Ev Kiti ile kendi testinizi kolayca yapın! Özel kuryemiz evinize veya iş yerinize gelsin, sürüntü örneğinizi hemen alın ve kapıda bekleyen kuryemiz ile laboratuarımıza ulaşan test sonucunuza online olarak ulaşın! Bilgi için 4448899 arayın...”

KURYEDE 20 DAKİKA UYARISI

Ev kiti için kuryenin, numune alımı sırasında maksimum 20 dakika süreyle bekleyeceği de ifade edildi. Bu süre aşımında ise çağrı merkezinden randevu alınması isteniyor.

SONUÇLAR 12 SAATTE

Testler, kurye tarafından teslim alındıktan sonra İstanbul içinde bir gün, İstanbul dışında ise iki günde laboratuarlara ulaştırıldığını dile  getiren hastane yetkililer, sonuçların da 12 saat sonra hazırlandığı ve ev kiti ile test yaptıran vatandaşa SMS ile bildirildiği belirtildi.

YURT DIŞI ÇIKIŞLARI İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Ev Kitinin yurt dışına çıkış işlemleri için geçerli bir uygulama olmadığını da vurgulandığı açıklamada, “PCR test sonucunun yurt dışı seyahatlerde geçerli olabilmesi için hastanede görevli bir sağlık çalışanı tarafından kimlik doğrulaması yapılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.” denildi.

HASTA BİLGİLERİ GİZLENİYOR

Diğer yandan ev kiti ile vatandaştan alınan numunelerin, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, 7gün/24 saat hizmet veren Hastane Sağlık Grubu laboratuvarlarında inceleneceği ve sonuçların hasta bilgilerinin gizliliği ve KVKK veri işleme kuralları çerçevesinde sadece testi yaptıran vatandaşa teslim edildiği vurguladı.

EV KİTİ ÜCRETİ NE KADAR?

Covıd-19 PCR Testini, ev kiti ile vatandaş kendisi yapmak isterse ödeyeceği ücret ise 350 TL. Kiti alan vatandaşlar, teslim edilen malzemeleri açıp, kullanmadıkları takdirde de iade edebiliyor.

KİTİN TANITIM VİDEOSUNU VE NASIL KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   Koronavirüs Vaka Günlük Ölüm Sayı Haberler Sağlık Son dakika Test Ev kiti Fiyat Haberler Son dakika Kurye

Tümü