“Bu böyle gitmez”

MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY’DAN, BAKAN ÖZHASEKİ VE BAŞKAN ÇELİK’E TRAFİK VE HAVA KİRLİĞİ TEPKİSİ!

12:52:25 | 2016-11-30

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, kentin dikkat çeken sorunları ile ilgili yaptığı açıklamada ilgilileri göreve davet etti. Kayseri’nin ulaşım, hava kirliliği gibi konularla karşı karşıya olduğunu ifade eden Ersoy, “Şehrin imarını allak bullak edip hava koridorlarını tıkayan, MHP'nin metro yapılması gerektiği projesine kulak tıkayıp toplu taşımanın yerin altında olması gerektiğine yönelik ısrarlı taleplerini yok sayan, tramvayı şehrin ana arterinin tam ortasına kondurarak trafiğimizi felç eden yönetim anlayışı bugün geldiğimiz durumun sorumlusudur.” dedi. “Bu böyle gitmez. Kayseri bunu hak etmiyor.” diyen Ersoy, ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitingde Kayseri’ye verilen sözlerinde tutulmasını istedi.

 MHP İl Başkanı Baki Ersoy, kent gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Hafta sonu kilitlenen trafikle ilgili olarak açıklama yapan Ersoy,  “Düz ve geniş yollarıyla hafızalarda yer edinen Kayserimiz son dönemde trafik sorunu ve buna bağlı olarak da hava kirliliği ile anılmaya başladı. Geniş ve düz yollarımızın yerini “ucube” olarak adlandırılan ve trafik sorununu içinden çıkılmaz hale getiren üst geçitler, neredeyse her gün bir kazaya karışan tramvay ile birlikte daralan yollar aldı.” diye konuştu. Açıklamasında, “Kırmızı ışık sayısından dolayı sağlıklı bir şekilde ilerleyemez hale gelen trafikte araçların sık sık dur-kalk yapması nedeniyle hava kirliliği daha da arttı.” diyen Ersoy, “Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte araçların neden olduğu hava kirliliğine bir de ısınma amaçlı katı yakıt kullanımının neden olduğu hava kirliliği eklenince güzelim Kayserimizde nefes alamaz olduk. Şehrin imarını allak bullak edip hava koridorlarını tıkayan, MHP'nin metro yapılması gerektiği projesine kulak tıkayıp toplu taşımanın yerin altında olması gerektiğine yönelik ısrarlı taleplerini yok sayan, tramvayı şehrin ana arterinin tam ortasına kondurarak trafiğimizi felç eden yönetim anlayışı bugün geldiğimiz durumun sorumlusudur. Bu şehrin havasını soluyan bu şehrin trafiğinde yol alan ekmeğini yiyen suyunu içen vatandaşlarımız bu durumdan fazlasıyla rahatsızdır.” dedi.

 “TRAMVAY YERALTINA ALINACAKTI? NE OLDU?”

 Her gün onlarca vatandaşın kendilerine Kayseri trafiğinden yana dert yandığını dile getiren Ersoy,  şunları söyledi: “Vatandaşımız, Kayseri trafiğinin çekilmez bir hal aldığından şikayetlenmektedir. Şehrimizin içine düştüğü bu durumdan biran evvel kurtarılması gerekmektedir. Şehrin yeni trafik master planı derhal profesyonel eller tarafından hazırlanıp uygulamaya konulmalıdır. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in tramvayın yerin altına alınması konusunda Kayseri kamuoyuna yaptıkları açıklamaların icraata geçirilmesini bekliyoruz.”

 “TRAFİK ÇİLESİNİN TEMELİNDE Kİ GÜNAHINI BELKİ BÖYLECE AFFETTİREBİLİR”

 Bakan Özhaseki’ye de seslenen MHP İl Başkanı Baki Ersoy, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de bulunduğu makamda Kayseri'ye hizmet etmesi için bu konuya destek olması gerekir. Trafik çilesinin temelinde ki günahını belki böylece affettirebilir. Çevre Bakanı değil mi, bu şehrin havasının bozulduğunu, trafiğinin kilitlendiğini görmüyor mu?

Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizin trafiğinin keşmekeşlikten kurtarılması adına atılacak her adımın yanındayız.

Bu böyle gitmez. Kayseri bunu hak etmiyor. Şimdiden böyleyse şehrin 50 yıl 100 yıl sonrasını düşünmek bile istemiyoruz.

Hatta bir tavsiyede bulunuyoruz; şehrimizin trafiğini felç eden tramvayı yerin altına alamıyorsanız yerde de tutmayın yerin üstüne, havaya kaldırın SKY Tren olarak da adlandırılan yüksekten giden tramvay yapın.” şeklinde konuştu.

(Kurum Bülteni)
ETİKET :   Kayseri haberleri Haber MHP Baki Ersoy Ulaşım Trafik

Tümü