BOYDAK İTİRAF ETTİ

Ortakları bu muhtereme soru bile soramazlarmış...

15:35:56 | 2017-08-11
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

68 sanıklı FETÖ davasında ortaya çıkan müthiş bir detay var...

Boydak Holding'in küçük ortakları olan Budak ailesinden Hüseyin Budak, "Bize verilen ekstralardan 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Boydaklar tarafından zekat ve sosyal yardım adı altında 400 ile 700 bin lira arasında kesinti yapıldı. Mustafa ve Hacı Boydak'a, 'Bilgimiz dışında neden böyle bir kesinti oluyor? diye sordum. Onlar da 'biz gerekli yerlere verdik. Daha sonra size tamamını vereceğiz'. dediler." diyor.

Memduh ve Musfata Boydak ise hemen karşı saldırıya geçip Hüseyin Budak ile ilgili "Holdingte üzerine bazı malları zimmet olarak geçirdi ve Hacı Boydak kendisini affetti" iddiasını ortaya atıyor.

Hakim soruyor:

Belgesi var mı bu iddianızın?

Yok...

***

Ve yılın itirafı Mustafa Boydak'tan geliyor:

"Hüseyin Budak kesinlikle paranın kelimesi ile ilgili bir telkinde bulunmadı. Hüseyin Budak beni her gördüğünde elimi öperdi, sizden Allah razı olsun derdi. Gelip soru soramazlardı. Burada yanlış ifadeler kullanıyor."

Şu enaniyete bakar mısınız...

Mustafa Boydak'ı dışarıdan gören mütevazı, mülayim bilir. Adam "paramızdan bizden habersiz zekat olarak kesildi" iddiasını ortaya atan ortağına el öptürdüğüyle övünen küstah bir profil sergiliyor, "gelip soru soramazlardı" diye kabadayılık yapıyor.

Bu davada yargılandığını suçlu bulunması halinde cezaevine gireceğini de belli ki umursamıyor.

***

Varsayalım ki Hüseyin Budak, Memduh Boydak ve Mustafa Boydak'a paranın hesabını sormadı...

Bunu geçelim.

Ama Hüseyin Budak'ın iddiası şu; "Bize verilen ekstralardan 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Boydaklar tarafından zekat ve sosyal yardım adı altında 400 ile 700 bin lira arasında kesinti yapıldı."

Hüseyin Budak, Mustafa ve Hacı Boydak'a, 'Bilgimiz dışında neden böyle bir kesinti oluyor? diye sordum. Onlar da 'biz gerekli yerlere verdik. Daha sonra size tamamını vereceğiz'. dediler." diyor ama biz sormadığını kabul edelim.

Mustafa Boydak ne diyor, "gelip soru soramazlardı"

Bu itiraf değil de nedir?

Düşünün ki bir şirkette ortaksınız, şirketin kar payı dağıtılırken sizin adınıza sizden habersiz şirket yönetimi tarafından zekat ve sosyal yardım adı altında para kesilmiş.

Bu konu şirketin büyük ortağına mahkemede iletiliyor ve o da diyor ki sizden için, "O beni her gördüğünde elimi öperdi, gelip soru soramazdı." diyor...

"Zekat ya da sosyal yardım adı altında para kesmedik" falan demiyor dikkat edin.

Bu itiraf değil de nedir?

Ben bu konuşulanlara bakınca şunu anlıyorum.

Boydak Holding'te küçük ortakların kar paylaşımından hak edişleri üzerinden "zekat" diye para kesilmiş ve Mustafa Boydak da küçük ortakların bu konularda soru bile soramayacaklarını duruşmadaki sözleriyle itiraf ediyor.

Emniyet ve Savcılığın dikkatinden kaçan bir itiraf olacağını sanmıyorum. Kaldı ki, anladığım kadarıyla hesap ekstreleri üzerinde sosyal yardım, zekat vs. kesintisi görülüyor.

Peki bu "sosyal yardım ve zekat" diye kesilen paralar nereye gitmiştir dersiniz?tahin kara

mehmet özhaseki ye dokunulmadığı sürece boydaklara yapılanları zulüm olarak değerlendiriyorum..kayseride özhaseki  haberi olmadan bu işler olmazdı..ne olduda bakan yapıldı