“Bizler her zaman bu vatan için şehit olmaya hazırız, endişe edilecek bir durum yok”

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer: “Şehitlerimiz sayesinde biz burada rahat uykularımızı uyuyoruz” dedi.

12:49:36 | 2018-02-12

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şehitlerimiz sayesinde biz burada rahat uykularımızı uyuyoruz” dedi.

 Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Zeytin Dalı Operasyonunda şehit düşen askerleri için taziye dileklerini iletti. Tamer, “O şehitlerimiz sayesinde biz burada rahat uykularımızı uyuyoruz” dedi. Tamer, “Öncelikle Zeytin Dalı Operasyonunda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsinin mekânları cennet olsun. Peygamber efendimize komsu olsunlar diliyorum. O şehitlerimiz sayesinde biz burada rahat uykularımızı uyuyoruz. Ama şu unutulmamalı ki, mevzu bahis vatan olduğu zaman her şey bir tarafa. Bizde her zaman canımızı bu vatan için bayrak için memleketimiz için Türk milleti için vermeye hazırız. O açıdan maalesef sınırlarımızın güneyinde olan bu kriz zaten 40 yıl öncesinde başlayan PKK ve şuanda da PKK’nın devamıyla oluşan özellikle 9-11 km’lik Suriye sınırımızdaki bu kabul edilemez duruma dur dememiz gerekiyordu. Çünkü hem Misakı-Milli sınırları içerisinde hem de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastedecek şeklindeki bu hareketler bu faaliyetler özellikle Amerika’nın müttefikimiz dediğimiz NATO müttefikimiz dediğimiz yıllardır beraber hareket ettiğimiz Amerika’nın bana göre ihanetiyle oluşan bir durumla karşı karşıyayız. Ama onlar şunu bilmiyorlar,  Türk Milletini bir kabile devleti zannediyorlar, bunun böyle olmadığını da zaten yıllar öncesinde de bütün dünya biliyordu onlara ispat etmiştik, yine ispat etmeye devam ediyoruz. Dolayısıyla Afrin harekâtımızda Zeytin Dalı Harekâtımızda bu operasyonumuz Türk Milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tamamen haklılıkları ile ilgili olarak bir durum olarak ortaya çıktı. Daha önce Cerablus’ta El Bab'ta Azez'de o bölgelerdeki huzuru biz şimdi Afrin’de yapmaya çalışıyoruz. Evet, şehitlerimiz var istemiyoruz şehidimiz olsun ama bu bir artık savaş anıdır” diye konuştu. Açıklamasında, Amerika’ya da tepki gösteren Tamer, “Bizlerde her zaman bu vatan için memleket için şehit olmaya ölmeye hazırız. İnşallah kısa zaman içerisinde bitecek. Şuanda planlandığımız gibi devam ediyor. Endişe edilecek bir durum yok” dedi.

 “AVRUPA PARLAMENTOSU’NUN KARARI YOK HÜKMÜNDEDİR”

 AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Avrupa Parlamentosu’nun terör örgütü PKK’ya destek  verdiğini belirterek, “Bu yönde aldıkları karar yok hükmindedir” ifadelerini kullandı. Tamer,  “Avrupa Birliği zaten demokrasinin beşiği denilen yer. Ancak tam tersi hep böyle işlenmiştir ve böyle devam etmiştir. Aslında bu Hristiyan-Müslüman olayının ortayı çıktığı İslam’a fobiyi bir anda ön plana çıkaran Avrupa Birliği ve topluluğu ülkeler, zaten çok fazla bu aldıkları kararın aksini beklemiyoruz biz. Bu aldıkları kar yok hükmindedir. Ve bu kararı da tanımıyoruz zaten. Bunu da zaten defalarca ifade ettik etmeye de devam edeceğiz. Aslında onlar değil demokrasinin beşiği Türk milletinin olduğu ülkeler onların götürmüş olduğu huzurdur” diye konuştu.

 
ETİKET :  

Tümü