Bilgenesil Okulları´ndan Türkmen Çocuklara Yardım

OKUL MALZEMELERİ YERİNE ULAŞTI

07:26:11 | 2019-02-05

Bilgenesil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döngel, Afrin´de kendi topraklarından sürgün edilen 150 civarındaki Türkmen çocuğun eğitimleri için Bebek Köyü’ne okul kampanyasında malzemelerin Afrin’e ulaştığını belirterek , yardım yapan herkese teşekkür etti.

Bilgenesil Okulları, Musul, Kerkük, Afrin´de bulunan Türkmen aileleri ve çocuklarının okulsuz kalmaması ve eğitimlerinin devam etmesi için yardım kampanyası başlatmıştı. Kampanya ile Humus´tan sürgün edilerek Afrin´in Bülbül Mezrası´nın Bebek Köyü´ne yerleştirilen Türkmenlerin 150 civarındaki yavrusunun okul ihtiyacı karşılanacak ve çalışmalar yıl boyu devam edecekti. İşte bu kampanyanın ilk aşamasında malzemeleri araçlarla Bebek Köyü’ne ulaştı.

Araçtan indirilen malzemeler köydeki halk tarafından sevinçle karşılandı. Elbirliği ile bina içerisine yerleştirilen malzemeleri gören Türkmen çocukları da yardımda bulunmak için bölgeye gelen misafirleriyle sohbet ettiler.

Yasevi Yardım Hareketi Derneği’nin öncülüğü ile harekete geçen Bilgenesil Okulları yapılan yardımlarla Bebek Köyü’nde ‘Şehit Eren Bülbül İlköğretim Okulu’nun eksiklerini gidererek ikinci yarı öncesinde binayı eğitim ve öğretime hazır hale getirdiklerini söyleyen Bilgenesil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döngel, önce çocuklarla vakit geçirdi ve Kayseri’deki arkadaşlarından onlara selam getirdiğini belirterek bir süre sohbet etti.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Bilgenesil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döngel şunları söyledi: “Afrin projemizin malzemeleri nihayet bölgeye ulaştı. Malzemeleri bir an önce okul içinde yerleştirip okulumuzu çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Bize bu projede katkıda bulunan tüm dostlarımıza özellikle Samsun Doğuş firmasına çok teşekkür ediyorum. Bu kampanya çerçevesinde okulumuzdaki velilerimiz ve çocuklarımız kermesler yaptı ve yardım kampanyaları düzenlediler. Onların da kalpleri buradaki arkadaşlarıyla. Onların da selamları var. Ben herkese çok teşekkür ediyorum.”
ETİKET :   Haber Kayseri Bilgenesil okulları Türkmen çocuklara yardım

Tümü