Bellona Kayseri Basket yine mağlup oldu

Evinde Galatasaray’ı ağırlayan Bellona Kayseri Basket, sahadan 65-62 mağlup ayrıldı.

12:01:43 | 2018-12-02

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 7. Haftasında evinde Galatasaray’ı ağırlayan Bellona Kayseri Basket sahadan 65-62 mağlup ayrıldı.

Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Galatasaray Basket maç boyu üstün götürdü. Son periyotta farkı eritmeyi başaran ev sahibi bir türlü öne geçmeyi başaramayınca bu sezon ki 6. Mağlubiyetine ulaştı. Bu mağlubiyetle 8 puanla 12. Sırada yer alan Bellona Kayseri Basketbol’da baş antrenör Ayhan Avcı, maç sonunda gerçekleştirdiği basın toplantısında taraftarın yüreğine su serpecek açıklamalarda bulundu.

Transfer yasaklarının kalktığını ve devre arasında 2 yabancı 1 Türk oyuncu transferi yapacaklarını söyleyen Avcı, “Şansız bir dönemdeyiz, bir Amerikalı oyuncumuz da sakatlanarak sezonu kapattı. Maçın genelini için 2 farklı yarı oynadığmızı söyleyebilirim ilk yarı istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık ama ikinci yarı müthiş mücadele ettik fakat geç kaldık. Böyle önemli bir maçta 14 tane faul atışı kaçırıp 20 tane top kaybı yaparak maçı kazansaydık zaten bu araştırma konusu olurdu. Dolayısıyla kaybettik, faul atışı kaçırmak teknik bir konu değil mental bir konu. Çok hata yaptık, bu kadar hata yapınca karşı da da Galatasaray takımı olunca kaybettik. Bu saydığım hataları yapmasaydık minimum 10 – 15 sayı civarı maçı kazanırdık. Yapacak bir şey yok, bizim için iyi olan şey transfer yapabileceğiz. 2 tane yabancı 1 tane Türk oyuncu ocak ayına kadar takıma yetiştirmeye çalışacağız. Ondan sonra yeni bir kimya yeni bir takımla yolumuza devam edeceğiz. Şu anlık yapmamız gereken tek şey transferler takıma katılana kadar maç kazanmamız gerekiyor. Genel olarak ikinci yarı performansımızdan memnunum ama bu iş akıl işi ilk yarı o kadar büyük hatalar yaptık ki telafi edemedik” dedi.

 Bellona Kayseri Basket, ligin 8. Haftasında deplasmanda Beşiktaş’a konuk olacak.
ETİKET :  

Tümü