Belediyecilik Hayatımda Bırakın Soruşturmayı İnceleme Bile Geçirmedim

15:44:21 | 2019-10-30

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen ve kısa bir süre önce FETÖ aidiyeti tespit edilmiş bir ailenin soyadını taşıdığı için adı değiştirilen Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Ahmet Zorlu’nun köşesine taşıdığı, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin başında olduğu dönemle ilgili soruşturma geçirdiği” iddialarına cevap verdi.

 Haber merkezimize açıklama yapan Ertekin, belediyede görev yaptığı döneme yönelik iddiaların iftira niteliğinde olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı, “Belediyecilik dönemimde bırakın soruşturmayı inceleme dahi geçirmedim. Bu ve benzeri dedikoduların, iftiraların gündeme gelmesi doğru olmadığı gibi bu iftiralar FETÖ’cü yayın kuruluşları tarafından alıntı yapılarak gerçekmiş gibi sunulabiliyor. Holding’in adını FETÖ aidiyeti tespit edilmiş bir ailenin soyadını daha fazla kullanmak istemediğimiz için değiştirdik.

Erciyes Dağı iki zirvedir. Logomuz Erciyes dağının iki zirvesini resmeder. Eski bir bankanın A harfi logosu ile iki zirveli Erciyes dağını resmeden logomuzu aynı demek özel bir hayal gücüne sahip olmayı gerektirir. Mustafa Boydak’ın holdingin isminin değişikliğine izin vermeyecekleri beyanına cevabımızı vermiştik, isim değişikliğine izin ya da onay istemiyoruz, genel kurul kararı hükmündeki TMSF kanununun ilgili maddesine istinaden, tamamen yasal olarak isim değişikliği gerçekleştirilmiştir. Yüzde 47’sine sahibiz izin vermeyiz gibi söylemler zihin bulandırmaya yöneliktir. Erciyes Anadolu Holding, başarılı bir şekilde yönetilmektedir. İstikrarlı bir büyüme gerçekleştirilmiştir. Yönetim sürecine yönelik iftira mahiyetindeki söylemler de maksatlıdır, yıpratma amaçlıdır. TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal isim değişikliği basın toplantısında EBITDA rakamımızın yüzde 41 arttığına kadar açıkladı. Holdingin tüm verileri kamuoyuna ilan edildi. Başarılı bir şekilde yönetildiği rakamlarla ortaya kondu. Buna rağmen şüphe uyandırmaya yönelik ifadeler kabul edilebilir değildir.

Yasal haklarımızı saklı tutuyoruz, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini de kınıyorum.”
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin

Tümü