Bedir: Göztepe'yi de mağlup edersek...

Başkan Bedir, Fenerbahçe galibiyeti sonrasında spor servisimize özel konuştu

19:06:08 | 2019-02-10

Fenerbahçe engelini 3 puanla aşarak 25 puana yükselen İstikbal Mobilya Kayserispor’da yüzler gülüyor.

Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Dr. Erol Bedir, Fenerbahçe galibiyeti sonrasında zorlu geçen doksan dakikayı değerlendirdi.

Galibiyetten dolayı futbolcularını kutlayan Başkan Bedir, “Her maç üç puan, biz üç puan aldık. Güzel bir akşamda futbol için müsaitti. Tribünleri tıklım tıklım dolduran taraftarımız vardı, iyi destek oldular. Bu galibiyeti taraftarlarımızla birlikte rahmetli Elifoğlu’na da gönderdiler. Ben de aynı şekilde söylüyorum. Oyuncularımı kutluyorum. Fenerbahçe büyük bir camia. Türkiye’nin en büyük takımlarından birisi. Onlarda puan için geldi. Biz de onlar da alışık olmadığımız yerdeyiz, daha doğrusu hedeflerimizin altındaydık. İkimizde buradan yukarıya çıkmak için elimizden geleni yaptık. Bugün bizimkiler biraz daha inanmışlardı, daha iyi mücadele ettiler ve galip geldik, üç puan aldık” dedi.

Teknik direktör Hikmet Karaman’ın gelmesiyle birlikte yenilgilerinin olmadığına vurgu yapan Başkan Bedir, “Bu galibiyetle 25 puana ulaştık. Aslında biz bu 25 puanı ilk yarının bitiminde hedeflemiştik. Şimdi nasip oldu, İnşallah, kaybettiklerimizi birer, üçer toplarız, hoca geldikten sonra mağlubiyetimiz yok. 3 galibiyet, dört beraberliğimiz oldu, bu da güzel, istikrar. İnşallah devam eder. Bu maç burada bitti, galibiyete sevindik, takım üç gün izinli. Bizde dinlenip, diğer maçları stressiz seyredeceğiz” diye konuştu.

Taraftar desteğinden dolayı mutlu olduklarını belirten Başkan Bedir, “Önümüzdeki Göztepe maçına buradaki bütün taraftarımızı davet ediyorum. Bugünkü ambiyansı oluştururlarsa,  Göztepe’yi de buradan puansız gönderirsek, çok farklı şeyler konuşmaya başlarız” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında da görüş bildiren Başkan Erol Bedir, “Ali Koç, bizi birkaç kez galibiyetten dolayı tebrik etti. Yenmeyi de, yenilmeyi de her iki halde de nasıl davranılması gerektiğini bilen birisi. Sağolsun, hem İstanbul’da hem de burada iyi bir dostluk oluşturduk. Zaten sporun iyi tarafı da bu. Her bir şehirde bir dostunuz, akrabanız olmuş oluyor. Ben Ali Koç nezdinde Fenerbahçe’ye bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum. Çünkü o da inanmış, takımının daha başarılı olmasını çabalayan bir başkan, farkı bir figür, İnşallah başarılı olurlar” diyerek, Fenerbahçe’ye başarı temennisinde bulundu.

Galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Bedir,”Ama, biz kendi açımızdan aldığımız galibiyetten dolayı mutluyuz ve keyifliyiz. Güzel bir maç oynadık. Kucher sarı karttan dolayı cezalı duruma düştü, sakatımız da fazla yok. Bu dinlenmeden sonra önümüzdeki hafta inşallah, bir sakatımız daha dönecek, sonraki hafta iyileşip gelecek var. Daha önce dediğim gibi, açıklamalarda belirttiğim gibi devre arasında hiç transfer yapmamamıza rağmen, ikinci yarıyı en iyi geçiren takımlardan birisi biz olacağız demiştim. Ne söylediğimizin farkındayız, inşallah, böyle devam eder” diye konuşmasını sonlandırdı.    
ETİKET :  

Tümü