BAŞYAZICI FİRARİ FETÖCÜ’DEN O OTELİ NASIL DEVİR ALDI?

13:51:40 | 2018-09-18
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Kayseri’nin eski İl Genel Sekreteri hemşehrimiz Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız, zaman zaman sosyal medya hesabından yaptığı kişisel paylaşımları ile sarsıcı bilgiler aktarıyor, bizler de kimi zaman haberleştiriyoruz.
“Mustafa Atsız taa Mersin’den Kayseri’ye ne karışıyor, niye haberleştiriyorsunuz” diyenler de oluyor ama gel de haberleştirme...
Son konu şu; FETÖ firarisi AKP Kayseri eski Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, sahibi olduğu oteli firari olduğu dönemde Mehmet İrfan Başyazıcıoğlu’na 22.01.2016 tarihinde Kayseri 7. Noterliği hisse devir kararıyla devretmiş.
Atsız, ticaret sicil kaydı belgesine de kişisel paylaşımında yer vermiş ve haklı olarak soruyor; “müşteki olduğum FETÖ sanığı Ahmet Öksüzkaya bu işlemi 2016 yılında nasıl yaptı?”
Devletin ilgili birimleri notere, ticaret sicile ve hisseyi devralan Mehmet İrfan Başyazıcıoğlu’na soracaktır herhalde...

YENİ MÜDÜRÜN UMUT
VEREN AÇIKLAMALARI
Yeni eğitim öğretim yılı başladı, ekonominin daralma yaşadığı şu günlerde Allah tüm öğrenci velilerinin yardımcısı olsun.
Kayseri yeni eğitim öğretim yılına yeni İl Milli Eğitim Müdürü ile girdi.
Yeni Milli Eğitim Bakanı’nın kamuoyunda büyük umut yeşerttiği dönemde yeni İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de dün Kayseri Olay’ın manşetinde yer alan açıklamalarında olduğu gibi umutlandıran söylemleri ile dikkat çekiyor.
Müdür beyin, “Kayseri’yi eğitimde en üst noktaya taşıyacağız” sözünü tarihe not düşüyor, çalışmalarının destekçisi ve takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

YENİ ÜNİVERSİTENİN HIZLI REKTÖRÜ
Biliyorsunuz; Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü’ne Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.
Aslen Zonguldaklı olan Karamustafa 1993 yılında ERÜ’de yüksek lisans yaptığı günden buyana Kayseri ile bağlantılı.
Karamustafa, Rektörlüğe de hızlı başladı, atamaları hızla tamamlayıp yeni kurulan Kayseri Üniversitesi’nin atağa kalkması için gayret içerisinde.
Karamustafa’nın SDP Kayseri yöneticisi olduğunu yazmıştım, SDP yöneticileri Karamustafa’nın SDP Kayseri yöneticisi olmadığını beyan ettiler, resmiyette olmayan bir duruma biz de var demeyelim, o konuyu düzeltmiş olayım.
Ama Karamustafa’nın SDP referanslı olduğunu da sanırım herkes biliyor.
Ama Rektör olmak için SDP çevrelerinden olmak yeterli mi, elbette değil. Mesela ERÜ’nün SDP çevrelerine takılan daire başkanlarından biri de Kayseri Üniversitesi Genel Sekreterliği hevesinde idi ama olmadı. Yani SDP’ye takılmak yeterli değil, tecrübe ve liyakat da bir o kadar önemli, SDP herkese referans olmuyor..
Karamustafa’nın tecrübe ve liyakatının Kayseri Üniversitesi’ne önemli katkılar sunmasını diliyorum.

İYİ PARTİ’NİN YENİ İL BAŞKANI
İyi Parti’nin kuruluşunun üzerinden 8-9 ay geçmiş olmasına rağmen 2 eski il başkanı oldu.
Kurucu il başkanı seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa etti, yerine atanan il başkanı da partinin talebi üzerine tüm illerdeki il başkanları gibi istifa etti.
Partinin yeni il başkanı ise Melikgazi ilçe teşkilatının kurucu başkanı Süleyman Bozkurt oldu.
Öncelikle Süleyman Bozkurt’a bu zor görevinde başarılar diliyorum.
Süleyman Bozkurt kimdir sorusunu tanımayanlar illa ki soruyordur.
Süleyman Bozkurt, eğitimci kökenli bir isim. Final Özgün Dershanesi kurucularından birisi, dershanelerin kapatılmasından sonra Final KPSS ile devam etti, bir özel okula ortaklığı konuşuluyordu o konudaki son durumu da doğrusu bilmiyorum.
Süleyman Bozkurt, Kayseri’nin eski Milli Eğitim Müdürleri’nden İsmail Bozkurt’un da oğludur.
Eğitimli, donanımlı, partiyi muhanete muhtaç etmeyecek ekonomiye de sahip.
Ama işi zor mu zor...
Yeni kurulan bir partinin il başkanlığı layık görüşen kişiler partinin yükünü omuzlamakla mükelleftir. İlk seçimde milletvekili ya da belediye başkan adayı olmak için il başkanı olunmaz.
Ayrıca oturduğu koltuktan kalkmayan, “ben il başkanı oldum herkes beni tebrik etmeye gelsin” diye Kayseri ağzıyla, “gırım gırım gırışan” kişiden il başkanı olmaz.
Bozkurt’ta böyle birisi değil zira...
İl başkanı sosyal olacak, etkinlikten etkinliğe, ziyaretten ziyarete koşacak, partisinin ilçe teşkilatlarıyla kolkola olacak, kitle iletişimin en önemli unsuru olan basınla temas halinde olacak.
Bu potansiyel Bozkurt’ta var ama ne yapar göreceğiz.

SANA NE... BANA NE...
*MHP’de belediye başkan adaylarını kim ya da kimlerin belirleyeceği merak ediliyorsa...
*Ekonomide yaşanan daralmayla birlikte tefecilere de gün doğduysa ve banka faizlerine şükür ettirecek faizlerle para satıldığı söyleniyorsa...
*AK Parti’nin 2 belediye başkan adayı ilgili verilerin iyi olmadığı söyleniyorsa...
*CHP’de partinin eski başkan ve yöneticilerini disipline verenlerin “şok” yaşayabileceği söyleniyorsa...
*Kaymakamsız ilçelerle ilgili eleştirilere iktidar partisi milletvekilleri ilgisiz kalıyorsa...
*Kayseri’de “6 aydır kamudaki veteriner hekimlerin görevlendirmesinin iptal edildiği, dolayısıyla 6 aydır ithal hayvanların veteriner kontrolü yapılmadan getirildiği” iddiasına kamu yöneticileri susuyorsa...

BİLİYOR MUSUNUZ?
*MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in Kayseri’nin önemli konuları ile ilgili çalışma başlattığını...
*Afrin’de şehit edilen Mehmet Muratdağı kardeşimizi şehit eden teröristlerin MİT operasyonu ile yakalanıp Türkiye’ye getirildiğini...
*Kayseri’nin yeni İl Milli Eğitim Müdürü’nün, “herkes beni rahatlıkla arayabilir, öğretmen ve öğrencilerin en güzeli ortaya çıkarması için şartları hazırlamak için varız” dediğini...
*Belediyelerde FETÖ suçlamasıyla ihraç edilip sonrasında aklanınca görevine dönenler olduğu gibi aklandığı halde dönemeyenler de olduğunu....
*Partinin hakim güçleriyle görünürde arası iyi olan ama hakim güçlerce ayağı kaydırılmak istenen belediye başkanını...
ETİKET :  

Tümü