Başkan Çolakbayrakdar’dan yağışlı havalara uyarıda bulundu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağışlı ve soğuk hava uyarılarının ardından vatandaşları olası karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyardı, sürücülere de araçlarında kış lastiği kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.

09:43:02 | 2018-12-07

Vatandaşların kış mevsimini daha rahat geçirmeleri için önceden bir dizi önlem aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Meteoroloji tarafından yapılan uyarıyla birlikte ilçe genelinde soğuk ve yağışlı havaya karşı belediye olarak tüm önlemlerimizi aldık. Özellikle vatandaşlarımızın da daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Araç sürücüleri uyarıları lütfen dikkate alsın ve araçlarına kışlık lastiklerini takmadan yola çıkmasın.Bu konuda herkesin hassas davranması ve soğuk hava nedeniyle oluşan buzlu zeminlerde de daha dikkatli olması gerekiyor. Ne kadar önlem alırsak bizim için o kadar daha güvenli ve sağlıklı olur” diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar,ayrıca soğuk havaya karşı kış mevsiminde olası karbonmonoksit zehirlenmeleri hususunda da vatandaşlara uyarılarda bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, “Havaların soğumasıyla, ısınma ihtiyacını karşılamak için soba ve doğalgaz kullanımı artmaktadır. Bu durum gerekli tedbirlerin alınmaması halinde karbon monoksit zehirlenmesi tehlikesini de beraberinde getirmektedir. Olası baca tıkanmalarına veya alçak basınçlı havalarda karbon monoksit zehirlenmelerine karşı basit önlemlerle üzücü olayların önüne rahatlıkla geçilebilir. Vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almasını ve daha dikkatli olmasını rica ediyoruz. Hemşehrilerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir” ifadelerini kullandı.
ETİKET :   Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlı soğuk hava uyarılar karbonmonoksit zehirlenmeleri kış lastiği

Tümü