Bana Gider Yapamazlar!

KÜRDİSTAN TEPKİSİ: TALİHSİZLİK, BUNLARIN KARŞISINDA OLMAK BOYNUMUZUN BORCU

13:18:00 | 2019-06-12

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kentin ilk yeni nesil dijital televizyonu Olay Türk TV’de konuştu. Sansürsüz programında Gazeteci Osman Çiftci’nin sorularını yanıtlayan Ersoy, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, Diyarbakır’da yaptığı “Kürdistan” açıklaması ile ilgili olarak, “Talihsizlik, bunların karşısında olmak boynumuzun borcu” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yaşanan “Borç” tartışmalarına da değinen Milletvekili Ersoy, belediyeyi yıllardır aynı zihniyetin yönettiğini belirterek, “Şimdi Memduh Büyükkılıç birini suçluyorsa ya Özhaseki’dir ya Çelik’tir. Yapılabilecek bir şey var yapamıyorlarsa bize söylesinler, biz yapalım. Belki  onların mesaileri, saatleri çok kıymetlidir. Bizimki de kıymetlidir, ama o zamanı ayırırız. Kayserimiz için yapacaklarımızı yaparız.” diye konuştu.

Bu sözlerinden dolayı bazı AK Partili vekillerin kendisine tavır aldığı yönündeki iddiaları da yanıtlayan Ersoy, “Bana gider yapacak bir vekil yok, ama onların yüzüne de evirmeden, çevirmeden her şeyi söyleyebilecek biriyim. Kayserimizle ilgili bir şey varsa, siz söyleyemiyorsanız bize söyleyin. Biz de gider çözeriz. Belki başka bir nasibimiz vardır. Bizim çözemediğimizi Baki Ersoy nasıl çözer diyorsanız. Bunda sorun var.” ifadelerini kullandı.

“Benden rahatsız olan adam Kayseri’den rahatsız olan adamdır” diyen Ersoy, kendisinin televizyonlara çıkarılmaması konusunda da baskı yapıldığını savunarak, “Biri Baki Ersoy’dan rahatsız oluyorsa Kayseri’den ve Kayseri’ye yapılan hizmetlerden rahatsız oluyordur. Sağı solu arayıp, bunu konuşturmayın mikrofon vermeyin diyen var. Benim sesim gür, mikrofona da ihtiyacım yok. Kayserili hemşerilerimin sevgi seline hiç kimse bent kuramaz” şeklinde konuştu.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Olay Türk TV’de Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin  hazırlayıp, sunduğu Sansürsüz programına katıldı. Programda ülke ve kent gündemine yönelik dikkat çeken ifadeler kullanan Ersoy, Kayseri’nin sorunlarını çözmek için çalıştıklarını söyledi. Hafta sonu Kayseri’de ilçelerde bazı ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatan Ersoy, çiftçilerin sıkıntı içinde olduğunu belirtti. Ersoy, çiftçilerin sorunların çözümü için projeler hazırladıklarını da ifade ederek, “Çiftçiler sıkıntılı. Notlarımızı aldık. Allah nasip ederse problemleri var ve bu problemlerin çözümü için de önümüzdeki günlerde girişimlerde bulunacağız.” diye konuştu.

 

Milletvekili Ersoy, çiftçilerin karşılaştıkları en önemli sorunların başınsa sulama ve haliyle kuraklığın geldiğini de dile getirdi. Ersoy, “Biz Bünyan’da yağmur duasına da çıktık, çiftçilerle birlikte, ancak bazı önlemlerin de alınması lazım. Sulamada ciddi problemleri var. Dağıtımı ile alakalı problemler var. Şimdiden ön görüp önlemler alınması lazım. Bir çalışmamız var. Kayseri’de çiftçimizi rahatlatacak bir projemiz var. Ciddi bir çalışma. Bir pilot ilçe seçtik raporlandırılıyor. Diğer ilçelerde de bunu yapmak istiyoruz.”  dedi.

Programda vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Ersoy, ceza indirimi ile ilgili olarak, “Ceza indirimi olacak. MHP bu işin arkasında. Askerlik yasasından sonra bu ceza indirimi olacak. Bu ceza indirimi 2 ya da 3 ay sonra olacak, çünkü bu kaçınılmaz bir hale gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

KÜRDİSTAN TEPKİSİ: TALİHSİZLİK, BUNLARIN KARŞISINDA OLMAK BOYNUMUZUN BORCU

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, Diyarbakır’da yaptığı ve tartışılan “Kürdistan” açıklamasını da değerlendiren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Genel Başkanımız gerekli tepkiyi gösterdi.  Kürdistan söylemlerini kabul etmiyoruz. Bunların mantığı nedir onu da bilmiyoruz. Kürdistan diye bir tabiri asla kabul edemeyiz, etmiyoruz. Kimin söylediğinin de önemi yok. Bu milletin adı, Türk Milleti’dir, devletimizin adı da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bunu söylemek talihsizliktir. Biz zaten bu ittifakı ülkenin, milletin bekası için yapıyoruz. Bekaya kasteden davranışlar olduğu takdirde bunların karşısında olmak boynumuzun borcu.” şeklinde konuştu.

“YAPAMIYORLARSA, SÖYLESİNLER…”

Bir süre önce AK Parti cephesine yönelik olarak yaptığı, “Kayseri’nin sorunlarının çözümü noktasında yapamadıkları bir şey varsa, söylesinler biz yaparız” yönündeki açıklamalarına gelen tepkileri de değerlendiren Ersoy, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili “borç” tartışmalarına da değindi. Ersoy, şu ifadeleri kullandı, “Ben net cevap veririm. Büyükşehir Belediyesi’ne vatandaşın güveni ve oyuyla gelmişsiniz. Bir yere gelmiş insanlar mutlaka çözüm üretmek zorunda. Problem değil, çözüm üretmek zorunda. Farklı partilerde de olsa aynı zihniyetteler. Yani Mehmet Özhaseki, Mustafa Çelik,  ardından Memduh Büyükkılıç, istenirse Şükrü Karatepe’ye kadar da gidilir. Şimdi Memduh Büyükkılıç birini suçluyorsa ya Özhaseki’dir ya Çelik’tir. Hepsinin telefonda konuşabilecek durumu var. Bunu kamuoyu önünde konuşmanın anlamı yok. Yapılabilecek bir şey var yapamıyorlarsa bize söylesinler, biz gidelim. Belki  onların mesaileri, saatleri çok kıymetlidir. Bizimki de kıymetlidir, ama biz 3 saat 5 saat az uyuruz.  Çoluğumuzdan çocuğumuzdan zamanımızı kısarız, sosyal yaşamımızdan da kısarız ve o zamanı ayırırız. Kayserimiz için yapacaklarımızı yaparız.”

“BANA GİDER YAPACAK BİR VEKİL YOK, HER ŞEYİ YÜZLERİNE DE SÖYLERİM”

Bu sözlerinden dolayı bazı AK Partili vekillerin kendisine tavır aldığı yönündeki iddiaları da yanıtlayan Ersoy, “Bana gider yapacak bir vekil yok, ama onların yüzüne de evirmeden, çevirmeden her şeyi söyleyebilecek biriyim. Bu konuda bana gider yapmaya ne hadleri ne de durumları var. Kayserimizle ilgili bir şey varsa siz söyleyemiyorsanız bize söyleyin. Biz de gider çözeriz. Belki başka bir nasibimiz vardır. Bizim çözemediğimizi Baki Ersoy nasıl çözer diyorsanız. Bunda sorun var. Çünkü benden rahatsız olan adam Kayseri’den rahatsız olan adamdır. Biri Ersoy’dan rahatsız oluyorsa Kayseri’den ve Kayseri’ye yapılan hizmetlerden rahatsız oluyordur.” dedi.

“BAKİ ERSOY’U KONUŞTURMAYIN, SÖZ VERMEYİN DİYENLER VAR”

“Kim benden rahatsız oluyorsa, sağı solu arayıp bunu konuşturmayın diyorsa bilinmeli ki Kayseri’nin gelişmesinden rahatsız oluyordur” diyen Ersoy, “Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Vali öncülük eder ya da başka birisi öncülük etsin biz toplanalı. Kayseri için üzerimize düşeni yapalım. Kim ne yapıyorsa bir fazlasını da ben yapayım.  Bizden, varlığımızdan rahatsız olarak bu işler olmaz. Bizden rahatsız oluyorsa biri ya da birileri Kayseri’nin gelişmesinden, hizmetlerden rahatsız oluyor demektir. Benim kimseyle şahsi davam yok. Şahsi davam olan insanlara sen kimsin derim. O da bana sen kimsin der ve herkes sonuçlarına katlanır. Bunu konuşturmayın, söz vermeyin nasıl oluyor? (Kim bu çocuk dendiği de kulağımıza geliyor.) Akıl yaşta değil baştadır.  Benim hiç kimseye saygısızlığım yok, ama benden rahatsız oluyorlarsa sağı solu arayıp, bunu konuşturmayın mikrofon vermeyin, benim mikrofona ihtiyacım yok. Mikrofonsuz da konuşuyorum, sesim Allah’a şükür gür. Kayserili hemşerilerimin sevgi seline hiç kimse bent kuramaz.” diye konuştu. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika MHP Kayseri Milletveki Baki Ersoy

Tümü