Ataş, “Bu ilçeleri kim yönetecek?”

Geçtiğimiz ay Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette konuyu gündeme getiren İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bir kez daha konuya dikkat çekerken “Bu ilçeleri kimler yönetecek?” sorusunu sordu.

12:47:21 | 2018-10-05

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun ataş haber merkezimize yaptığı açıklama ile konuya bir kez daha dikkat çekerek “Bir ay önce iki ilçemiz vardı Kaymakamsız kalan. İlçe sayısı üçe çıktı. Sarız’da eklendi. Maalesef bir aydır kimseden ses çıkmadı. Önümüzdeki hafta Meclis’e ve yetkili yerlere taşıyacağız. Maalesef iktidar milletvekillerinden girişim bekledim. Bu ilçelerin sorunları ile kimler ilgilenecek? İktidar Milletvekillerinin baktığı da yok. Şu üç aylık süreçte bunu gördüm. Pınarbaşı’nın iki yıldır yok. Pınarbaşı 2 yıldır vekil stajyer bir kaymakamla idare ediliyordu. Buna Sarız’da eklendi. Bu Sarız ile bitmiyor” dedi.

Dursun Ataş, kaymakamsız ilçelerin yanı sıra bir çok müdürlüğünde  vekaleten idare edildiğini ileri sürdüğü açıklamasında, “Bugün asaleten atanmış kimse yok. Ya ek görevle Kayseri’den gönderiliyor. Müdürlük vasfı olmayanı da makam boş kalmasın diye gönderdikleri kişiler var” dedi. Ataş yaptığı açıklamasında önemli iddialarda da bulunurken Pınarbaşı ilçesinde yüz’ün üstünde öğretmen açığı bulunduğunu ve konunun vekil öğretmenler ile çözülmeye çalışıldığını söyleyen Ataş, “ Öğretmen açığı  vekil öğretmenlerden kapanıyordu. Vekil öğretmenlikler, Ak Parti’nin ilçe başkanlıklarından geçen kişiler vardı. 3 ayda 4 ayda yenileri geliyordu. İncelediğinizde öğretmen açığı yok deniliyor. Böyle devam ederse bu çocuklar ne kadar üniversite kazanır soruyoruz. Bugün ilçelerde öğretmen açığı var, kaymakam açığı var, imam açığı var. Pınarbaşı’nda 4 yıldır tapu müdürü yok.  En büyük arazili ilçe … Burada günlük kavga gürültü var. 2 ayda bir tapu müdürü vekâleten gidiyor. Devlet asli işini yapamaz hale gelmiş” dedi.

– Haber: Güler Ruhsar AKTAŞ
ETİKET :   Kayseri Sarız Pınarbaşı Yeşilhisar Ahmet Solmaz Kaymakam İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş

Tümü