“Artık Mızrak Çuvala Sığmıyor”

Olay Türk TV’de konuşan Arslantaş’tan, ekonomiye dair düşündüren tespitler: Bu memleketin içerisinde vatan hainleri var.

11:01:45 | 2019-05-21

ÖKİ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanvekili ve aynı zamanda MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Olay Türk TV’de ‘Sansürsüz Ramazan özel’ programında konuşan  Arslantaş,  “İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmamız gerekiyor ise şu anda ülkemizde ekonomik sıkıntı söz konusu. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey ortada” dedi. “Bu memleketin içerisinde vatan hainleri var” diyen Arslantaş, “Kim bu vatan hainleri? Bunlar parası olup da istihdama yatırım yapmayan ve dövize yatırım yapan yapı. Parasını uykuya geçiren yapı” diye konuştu.

Olay Türk TV, Dünya Ticaret Merkezi’nde kurulu olan Ramazan Sokağından canlı yayınlarını sürdürüyor. Kentin tanınmış isimlerini ekranlara taşıyan ve hem ülke gündemine hem de siyasi gündeme yönelik programlarıyla dikkat çeken Olay Türk TV’ye bu kez de ÖKİ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanvekili ve aynı zamanda MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, konuk oldu. Sansürsüz Ramazan Özel programında Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci ve aynı zamanda İHA Bölge Müdürü Cem Atakan’ın sorularını yanıtlayan Arslantaş, Ramazan ayında piyasalarda rehavetin yaşandığını söyledi.

“RAMAZAN’DA SANKİ HAYAT DURUYOR”

Arslantaş, “Çocuk yaşlardan beri ticaret yaptığımız için Ramazan ayında enteresan bir şekilde Tüm Türkiye’de hayat duruyor. Sanki bir ay boyunca ihtiyaçlar olmayacak, ihtiyaçlar olmayacak, ödemeler olmayacak, imalatlar yapılmayacak ya da yapılmaması gerekiyor gibi vücudumuzda bir rehavete kapılıyoruz. Ayın sonu ödemeler geldiğinde ‘Ramazandı, sizin ödemeler durdu sizin ödemeleri öteledik’ gibi bir durum söz konusu olmuyor. Mesai saatlerimizi değiştiriyoruz.  Ramazan’da şöyle bir yol izliyoruz. Sabah erken saatten öğleye kadar çalışıp, öğleden sonra istirahata geçiyorlar. Sahur’dan hemen sonra başlıyor öğleye kadar çalışıyoruz” diye konuştu.

“İŞLER TÜRKİYE GİBİ, ÜLKEMİZDE EKONOMİK SIKINTI SÖZ KONUSU”

Programda “İşler nasıl diye soruyorlar, bende Türkiye gibiyim diyorum” ifadelerini kullanan Arslantaş, faizdeki artışın sektörü olumsuz etkilediğini ifade etti. Seçimden önce bu konuda iktidar kanadından verilen sözleri hatırlatan Arslantaş, şunları söyledi, “Şimdi renk vardır, ışık vurur. İnsanlar da farklı renkler olduğunu düşünürler. Nereden baktığınıza  göre değişiyor. Ülkemizde de şu anda ekonomik durum o şekilde. Nereden baktığınıza bağlı. İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmamız gerekiyor ise şu anda ülkemizde ekonomik sıkıntı söz konusu. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey ortada. Seçimden  hemen önce  Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamıştı, ‘döviz seçimlerden hemen sonrada düşecek’ demişti. Seçimlerden hemen sonra yüzde 10-15 arttı. Yine Maliye Bakanı açıklamıştı, ‘Konut faizler düşecek’ diye. Bizi çok ilgilendiren bizim olmazsa olmazımız konulardan biri faizler 0,98’in altına düşecek denmişti.  Devlet Bankaları ikinci zammı yaptı, konut faizleri 1,76’lara çıktı.  Şu anda kredi kullanmak çok mantıklı değil. Faizler düşse bile halkın alım gücü olmadığı için durum bu halde. Faizlerdeki yükselme dövizdeki istikrarsızcılıktan dolayı bunlar ülke ekonomisine zarar veriyor. Bu rakamlar makul, mantıklı bir rakamlara çekilmediği müddetçe sıkıntı yaşıyoruz.  Ülkemiz ne yazık ki gelişmiş bir ülke değil, ikinci kuşaktaki bir ülke bile değil. Ülkemiz ne yazık ki inşaat sektörünü dayalı bir büyümeye sahip. Gelişmemiş ülkelerde büyüme inşaat sektörü ile alakalıdır. Bizde inşaat sektörüne dayalı bir büyüme olduğu için, en ufacık bir sıkıntı ülkenin geneline sirayet ediyor. Bu  sıkıntı en az 100-150 sektörü etkiliyor. Bu tabi ki ülkenin içerisindeki ekonomik darboğazı ortaya koyuyor. Bunları konuşuyoruz, ama  oradan bakıldığı zaman ülke güllük gülistanlık şekilde geçiyor deniyor.”

“ÇOĞU SEKTÖRDE SIKINTI VAR”

 

Şu an mevcut durumda yatırım yapacakların, yatırımlarını durdurduğunu kaydeden Arslantaş, çünkü başka çarenin olmadığını belirtti. Eskiden 200 Bin TL’ye mal olan dairenin şimdi 300 Bin TL’ye mal olduğunu anlatan Arslantaş, “Bu daire 250 Bin TL’ye satalım dediğiniz de de satamıyorsunuz. Neden arz talep dengesinde çok büyük problemler  var.  Sadece inşaatta değil farklı sektörlerde de var bu sıkıntı. Çok ta fazla negatif konuşup insanları karamsarlığa itmek istemiyorum. Bizim her şeyimiz malımız, canımız, varlığımız, kanımız bu ülkeye feda olsun. Bizim amacımız istidam oluşturmak, ülkeye katkı sağlamak. Her yeri kapatın benim zaten gelirlerim bana yeter, gerisine ne olursa olsun diyemezsiniz. Neden diyemezsiniz, 2018 yılında bizim şirketlerimizin ortalama olarak 400 kişi ile çalıştık, bunu dört ile çarptığınız da 1600 kişi evlerine ekmek götürüyor.  Bu o kadar ağır bir yük, ağır bir vebal ki bunun altında eziliyorsunuz.” dedi.

“BU MEMLEKETİN İÇERİSİNDE VATAN HAİNLERİ VAR”

Programda “Bu memleketin içerisinde vatan hainleri var”  ifadeleri ile de dikkat çeken ÖKİ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanvekili ve aynı zamanda MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, “Kim bu vatan hainleri, parası olup da istihdama yatırım yapmayan, istihdam oluşturmayan, parası olup ta bu ülke için vatan için kullanmayan, dövize yatırım yapan bir yapı. Parasını uykuya geçiren bir yapı.  Ülkemizin dışarıdan kaynaklanan sıkıntının haricinde olan bir yapı.  Kesinlikle yanlış anlaşılmasın, söz konusu vatanımız ise, söz konusu ülkemiz ise gerisi teferruattır. Biz bunun dış mihraklar tarafından bu ülkenin negatif hale getirildiğini çok iyi biliyoruz. Her gün bu ülke için neler yapılmak istediklerini çok iyi biliyoruz. Bunun için de biz her ne pahasına olursa olsun bu ülke nerelerden gelmiş, ne dış baskıların üstesinden gelmiş, ne milli mücadeleler vermişiz. Kaldı ki, bunun mu üstesinden gelemeyecek. Bu millet artık eskisi gibi değil, anında reflekslerini ortaya koyabilen bir millet. O hain darbe girişimi hiç birimiz unutmadık. Bu millet artık uyanık. Milli manevi değerlerine anında refleks verebiliyor. İçerdekilere karşı verebiliyorsa, dış mihraklara karşı hemen verebilir. Lokal olaylar ülkemizin genelini etkileyen olaylar haline dönüşüyor. İstanbul seçimlerinden dolayı ortam geriliyor. Sonuçta bir Belediye başkanı seçiliyor, insanların doğal olmaları lazım. Ortamın gerilmesine gerek yok. Hayatın olağan akışı içerisinde herkes işine, ticaretine bakması lazım.” şeklinde konuştu. Haber: Hüseyin GÖKTAŞ
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika ÖKİ İnşaat Mustafa Arslantaş

Tümü