AK PARTİ’Yİ RAHATLATTIK!

MHP Lideri Bahçeli’nin, HDP eş Başkanları ile tokalaşmasıyla ilgili de “Bu gayet insani bir durum” açıklaması yapan Ersoy, af tartışmaları ile ilgili de şu ifadeyi kullandı

16:09:29 | 2019-12-12

MHP Milletvekili Baki Ersoy, ekonomide yaşananları değerlendirdi. “Yapısal önlemler alınmaya devam ettiği müddetçe ekonomi daha iyiye gidecektir” diyen Ersoy, “Artık atılan tweetlerle Türkiye ekonomisine bir şey olmuyor. Kendimde piyasada iş adamı olarak gördüğüm Türkiye iyi yolda. Faizlerin gerilemesi bir iş adamı için önem arz etmektedir. Faizlerin yarıya inmesi ve döviz kurlarının sabit durumda olması yatırımcıya güven vermekte. Ben 2020’den umutluyum.  Yatırımcılar yatırımlarını yapmaya devam etsinler” diye konuştu. Diğer yandan “Af konusunda MHP’nin geri adım attığı” yönündeki tartışmalara yönelik de açıklama yapan Ersoy, “Vermiş olduğumuz sözlerimizin arkasındayız ve caymış değiliz. Ortak karar çıkmadı. Bu konu üzerinden toplumu germemek adına AK Parti’nin  elini rahatlatmak adına genel başkanımız böyle bir karar almıştır. Ayrıca AK Parti’nin bu konuda yeterli sayısı da mevcut” dedi.

 

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE MHP-HDP TOKALAŞMA FOTOĞRAFI! ERSOY: BU GAYET İNSANI BİR DURUM

Meclis Genel Kurulu'nda 2020 yılı bütçesinin görüşmeleri öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan'ın tokalaşmalarına yönelik yaşanan tartışmaları da değerlendiren  MHP Milletvekili Baki Ersoy, “Geçmiş olsun toklaşmasıydı. Genel Başkanımız nezaket sahibi bir insan. Geldiler kendileri geçmiş olsun dileklerini ilettiler, teşekkür etti.  Bu gayet insanı bir durum” ifadelerini kullandı.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, gündeme ilişkin açıklamalar da bulundu. Ersoy, katıldığı televizyon programında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sorunları çözmediği, ‘ekonomide uçacağız’ denmesine rağmen sıkıntıların devam ettiğine” yönelik muhalefet cephesinden gelen eleştirilere yönelik yöneltilen soruyu yanıtlayan Ersoy, bu yöndeki eleştirilere katılmadığını söyledi.

“ARTIK BİR TWEETLE EKONOMİMİZE BİR ŞEY OLMUYOR”

Ekonomide yaşananları iki açıdan değerlendirmek gerektiğini dile getiren MHP Milletvekili Baki Ersoy, “15 Temmuz hain FETÖ  darbe girişimini yaşamış bir ülke olarak o tarihten ele almak gerekiyor. Bu yapıdan sonra geçen sene sekizince ayda Amerika Birleşik Devletleri müdahalesiyle ekonomide belli başlı sıkıntılar oldu. Bununla birlikte iyi görmek lazım. Bugüne geldiğimizde sekizinci ayda doların 10 TL olacağı çığırtkanlığı yapanlar, dövizdeki artışlar sürecek, enflasyon rakamları ile ilgili konuşanlara baktığımızda  ve bunun yanında bir tweetle ekonomi ne hale gelmişti. Bugün yapısal önlemlerle birlikte tweetlerle ekonomimize bir şey olmuyor. Plan Bütçe Komisyonunda da, kendimde piyasada iş adamı olarak gördüğüm şudur; Türkiye iyi yolda. Faizlerin gerilemesi bir iş adamı için önem arz etmektedir. Son bir yılda faizlerin hemen hemen yarı yarıya inmesi önemli bir etken. Faizler inerken döviz kurları da sabit durumda ve yatırımcıya güven vermekte. Ben 2020’den umutluyum. 2020 bence çok iyi olacak. İş adamlarımıza çağrım yatırım yapmaya devam etsinler. Türkiye büyük bir ülke. Yapısal önlemler alınmaya devam ettiği müddetçe ekonomi daha iyiye gidecektir” şeklinde konuştu.

“YENİ PARTİLERİN ŞANSI YOK”

Milletvekili Ersoy, yeni parti iddiaları ile ilgili olarak da, kurulacak partilerin pek şansının olmadığını iddia ederek, “Toplumda da böyle bir beklenti yok” diye konuştu. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK parti ile oluşturdukları Cumhur ittifakının da sapasağlam yoluna devam ettiğini belirtti.

“AF KONUSUNDA AK PARTİ’NİN ELİNİ RAHATLATTIK”

“Af konusunda MHP’nin geri adım attığı” yönündeki tartışmalara yönelik de açıklama yapan Ersoy, “Vermiş olduğumuz sözlerimizin arkasındayız ve caymış değiliz” ifadelerini kullandı. Ersoy, “Ortak karar çıkmadı. Genel başkanımızın söylemi ile ertelendi. Bu konuda beklenti yüksek. Bu konu üzerinden toplumu germemek adına AK  Parti’nin  elini rahatlatmak adına genel başkanımız böyle bir karar almıştır. AK Parti’nin bu konuda yeterli sayısı mevcut. Onların da bu yönde çalışma yaptığını duyuyoruz” dedi. Ersoy, kendi tekliflerinde devlete karşı işlenen suçlar, kadına, çocuğa yönelik istismar ve şiddet suçlarında af gibi bir durumun söz konusu olmadığını da dile getirdi.

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI”

FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması gerektiğini de anlatan MHP Kayseri Milletvekili Ersoy, konunun hassas bir konu olduğunu belirtti. TSK’ya, Emniyete, Üniversitelere, Medyaya, iş dünyasına sızmış bir terör örgütünden bahsediyoruz. Buralara sızmış bir örgütün siyasi ayağının da kırılması gerekiyor. Liderimiz bu konu üzerinde duruyor. Siyasi ayakla ilgili çalışma yapılmalıdır” dedi.

“KAYSERİ’DE HERKES NE KADAR HATA YAPTIĞINI ANLADI, BİLİYOR”

Haber Türk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladığı programda Ersoy, Kayseri’de FETÖ ile mücadelenin sürdüğünü de belirterek, “Herkes ne kadar hata yaptığını anladı, biliyor” diye konuştu. Ersoy, şunları söyledi, “FETÖ  borsası ile Türkiye’de bir algı oluştu. FETÖ ile mücadele noktasında emniyet canla başla mücadele etti ve ediyor. Kayseri sanayi şehri. Terör örgütün yapılanması anlamında kritik bir il. Bu olaylar İl başkanlığım dönemine denk gelmiştir. O dönemde öyle bir yapı oluşturdukları, onların toplantılarına, oturmalarına katılmayan, destek vermeyen  sanayicilere, iş adamlarına iş yapma şansı bırakmamışlardı. Böyle bir yapı oluşturmuşladır ve Allah oyunlarını bozdu”

“BERNA HANIMI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

Ersoy, aynı canlı yayına katılan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’dan da övgüyle bahsederek, “Berna Başkan 18 takımın  bulunduğu Süper Ligde kadın başkan oldu. Gönülden destekliyoruz ve başarılı olacağına inanıyoruz. Kendisi aynı zamanda başarılı bir iş kadını. Uluslar arası alanda da diyalogu yüksek ve örnek teşkil edecek biri” dedi. Haber Merkezi-Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Af

Tümü