AK Parti Milletvekili Nergis: Aldığımız oyların hakkını verdik, her aşamada çağ atlattık!

Haber: Cafer ZENGİN

16:24:15 | 2020-10-27

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, partisinin Develi Kadın Kolları kongresinde konuştu. AK Parti’de bayrak değişimlerinin kavgasız, gürültüsüz ve istişare şeklinde gerçekleştiğini kaydeden Nergis, yeni göreve gelen yönetime de başarı dileklerini iletti. Konuşmasında, “Kadınların siyaset yapması daha zor. Kadınların sosyal hayata katılması daha zor” diyen Nergis, “Evdeki görev paylaşımından dolayı. Malum ev içinde bir görev paylaşımı var. Evdeki işlerinden dolayı kadınların katılımı zor” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ DEĞİŞTİRDİK, DÖNÜŞTÜRDÜK, GELİŞTİRDİK”

“AK Parti olarak aldığımız oyların hakkını  çok şükür verdik” diyen  Milletvekili Nergis, “Türkiye’yi değiştirdik, dönüştürdük, geliştirdik. Her aşamada çağ atlattık. Türkiye’de gözle görülür o kadar çok şey gerçekleştirdik ki… Askeri vesayetleri bitirdik. 10 yılda bir düzen, ekonomi dibe vuruyordu. Böyle yap-bozlarla 10 yılları feda ettik” diye konuştu.

“MUHALEFET ŞU AN SUS PUS”

Sağlık hizmetlerinde de önemli gelişmelerin olduğunu anlatan Nergis, “Sağlık hizmeti alamayan bir kişi kalmadı. Hasta olan hastane hizmetini alıyor.  Sağlığın, pandemi döneminde nereden nereye geldiğini gördük. Hastane gereksiz diyen muhalefet şu an sus pus. Demek ki,  gerekliymiş. Otobanla, yollarla ördük ağları ördük. Türkiye’nin her ilinde hava alanı, üniversite var” dedi.

“SİZİN BURAYA GELMENİZİ SAĞLAYAN EŞLERİNİZDEN DE ALLAH RAZI OLSUN”

Nergis, konuşmasının son bölümünde kongreye katılan kadınlara teşekkür ederek, “Sizin buraya gelmenizi sağlayan,  bu imkânı sağlayan, destek olan eşlerinizden de de Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 
ETİKET :   AK Parti Milletvekili Hülya Nergis Hakkını verdik Çağ atlattık Develi Kayseri Haberler Kadın Kolları Kongre

Tümü