AK PARTİ LİSTE HATASI YAPARSA

AK PARTİ LİSTE HATASI YAPARSA

17:46:37 | 2018-05-07
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

AK Parti’nin tabiri caizse sandıkları patlattığı 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde Kayseri’de yaptığı mitingi de dâhil olmak üzere sonraki bütün mitinglerini yakından takip ettim. 3 Kasım öncesi yapılan miting AK Parti iktidarını resmediyordu.

Cumartesi günü yapılan ve resmi adı “Kayseri Kadın Kolları İl Kongresi” olan Ak Parti meydan mitingine aynı gün aramıza katılan Alparslan bebeğimizin doğumu vesilesiyle yakından bakamadım.

*

38 Kent TV’de mitingi canlı yayınladık. TV ekranlarından kalabalığı net bir şekilde gözlemlemek mümkün değil biliyorsunuz, ekranda kalabalık iyi görünüyordu.

Hangi siyasi partinin mitingi olursa olsun hepsini Cumhuriyet Meydanı’na nazır Kayseri Olay Gazetesi balkonundan fotoğraflayıp gazetemizde de yayınlarız.

Bize rakip olan görüntüler bir de Hilton’dan çekilebilir.

Saat 14.30 itibariyle hem Hilton’dan hem de Kayseri Olay balkonundan çekilen Fotoğraflar iç açıcı değildi.

Mitingin şehirdeki yansımaları da önemli; olağanüstü güvenlik önlemlerini eleştiren yüzlerce paylaşımı sosyal medyadan bulabilirsiniz. Elbette güvenlik önlemi alınmalı, devletin en tepesindeki isim Cumhurbaşkanı geliyor ama göze batırılır gibi olmamalı bence de...

Trafiğin saatlerce çok sıkıntılı bir şekilde seyretmiş olmasına tepkiler de çığ gibiydi, bir vatandaş, “Neyse ki Cumhurbaşkanımız Kayseri’de yaşamıyor, 1 gün şehrimizde kaldı trafik allak bullak oldu” diyordu.

Kayseri Olay balkonundan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kürsüye çıktığı anın fotoğrafını istediğimde haber merkezindeki arkadaşlarım, her mitingde balkonumuzda misafir ettiğimiz keskin nişancıların fotoğraf çekimine izin vermediğini söyledi.

“Nasıl olur, bizim işyerimizin balkonundan fotoğraf çekimine nasıl izin vermezler?” diye sorduğumda arkadaşım, “buradaki abiler ‘siz fotoğraf çekerken güvenlik nedeniyle uçuş yapan helikopterden balkonu boşaltın diye anons ediliyor’ diyor bu nedenle şimdi fotoğraf çekemiyoruz” dedi.

Bu işgüzarlık karşısında gidip, takışacak halimiz yok tabi, TV balkonundan fotoğraflayalım dedim.

*

Velhasıl mitinge katılım iç açıcı değildi...

Üç hilalli bayraklarla, Bozkurt işareti yaparak mitinge katılanlara rağmen hem de...

Bunu AK Parti yöneticileri de illa ki fark etmiştir.

7 Haziran 2015 seçimlerinde de AK Parti meydan mitinginin fotoğrafları iç açıcı değildi, AK Parti 9 milletvekilinden 5’ini alabilmişti. (Şimdi Kayseri’nin milletvekili sayısı 10 oldu.)

Kayseri’de o miting iktidarın sarsıldığını resmediyordu. Bunu söyleyince AK Partili dostlarımız sitem etmişti ama sandıkta durum şaşmadı.

İşin kolayı pohpohlamaktır, ben gözlemlerimi olduğu gibi yazmayı tercih ederim takipçilerim bilir.

*

Geçenlerde AK Parti’ye yakın bir kuruluşta milletvekili seçimleri hakkında bir süre sohbet ettik, şaşırtıcı bir şekilde, “milletvekili aday listelerinde güncelleme yapılmaz aynı isimlerle yola devam edilecek olursa milletvekili seçimlerinde MHP’ye Başkanlık seçimlerinde reise oy veririz” diyenler vardı.

Halen AK Parti ve Erdoğan destekçisi olanlar böyle düşünürken geçmişte AK Parti’ye oy vermiş kişilerden “Meral Akşener’e oy vereceğim” diyenleri de gözardı etmemek gerekiyor.

*

Tüm bunlar ne demek biliyor musunuz?

AK Parti Kayseri’de liste hatası yaparsa çok büyük yara alır benden söylemesi.

Fetöş ile Pensilvanya’da poz verenler, FETÖ’nün Kayseri’deki operasyonel olaylarında adı birlikte anılanlar, Kayseri ile organik bağı olmayan ithal milletvekilleri, kadrolu milletvekili konumunda olanlar listede yer alırsa AK Parti Kayseri’de çok büyük yara alır, benden söylemesi.

Denemesi çok pahalı..

ÖMER DENGİZ YAZISINDA

EKSİK YAYINLANAN KISIM

Geçen gün kaleme aldığım “FETÖ’den beraat ettirilen Ömer Dengiz Cumhurbaşkanı ile de poz verir mi?” başlıklı yazımın son kısmı benden kaynaklanan teknik bir hatadan dolayı gazetedeki köşemde yer almadı, fark ettiğimde gazete basılıp gelmişti bile.

Yazının tamamı gazetemizin internet sitesinde yayınlandı. Basılı gazetede bu tür hataların telafisi ancak şimdiki gibi bir sonraki yazı oluyor, malum internet öyle değil.

Yazımın gazete sütununa yansımayan, eksik kalan kısmını aynen yayınlıyorum:

“...İbrahim halen açıkta, bazen haberleşiyoruz, “suçluysam idama razıyım” diye feryat ediyor.

Bu adalet anlayışı kamu vicdanını yaralar.

VALİ VE MÜDÜRE TEZGÂH

GİBİ PROTOKOL DÜZENİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2018 yılı Nisan ihracat rakamlarını Kayseri’de Serbest Bölge’de bir firmanın hangarında düzenlenen toplantıda açıkladı.

Bu firma ile ilgili soru işaretlerini bir kenarda tutuyorum.

1 Mayıs günü yapılan bu toplantıda mesaiye çağırılan 200’e yakın işçi ayakta kalırken protokole oturtulan isimlerden biri de 1 Mayıs’tan yaklaşık 1 hafta önce beraat ettirilen Ömer Dengiz idi.

Törene davet edilenler arasında Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da vardı.

Vali Kamçı son anda programa gelmekten vazgeçmiş, sebebini bilmiyorum başka bir programı da çıkmış olabilir ama İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular toplantıya katılanlar arasındaydı.

Kulular protokol koltuklarına isim yazıldığı için Ömer Dengiz’in kendisinin yanına dolayısıyla Vali Bey o toplantıya katılsaydı Vali’nin de yanına oturtulmak istendiğini fark etmiş ve bu duruma bir hayli bozulmuş. Kulular’ın uyarısı ile Dengiz arka sıradaki koltuklara kaydırılmış.

Ben de o toplantıdaydım, Emniyet Müdürü bu yaşananlara bir hayli içerledi diye tahmin ediyorum, sonrasında programdan nezaketle erken ayrıldı. Diğer bir deyişle toplantıyı terk etti, programın devamında OSB’nin yeni binasındaki yemek programına da katılmadı.

Protokolde yan yana fotoğraf verseler ne olurdu siz düşünün...

OSB binasındaki yemekteydim, Ömer Dengiz orada da protokole yakın oturuyordu...

“Beraat ettirildi nasılsa toplum içine çıkmasında ne sakınca var?” diyebilirsiniz belki ama Vali’nin Emniyet Müdürü’nün yanına oturtulmak istenerek de olmaz bu iş.

Üstelik bu konuda yukarıda izah ettiğim haller söz konuyken...

Kayseri uyanıklığını bu Vali de bu Müdür de yemez benden söylemesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’deydi malum.

Kayseri uyanıkları beraat ettirilen Dengiz’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de poz verdirtirler mi dersiniz?

Yok yok, Cumhurbaşkanı da yemez...”

Yazımın geri kalan kısmı da böyleydi.

Cumhurbaşkanı’nın Kayseri çıkarmasında Ömer Dengiz’in ve Dengiz’i protokolde oturtmak isteyen yapılanmanın yukarıda izah ettiğim gibi bir çabası olsaydı, duyardık sanırım.
ETİKET :  

Tümü