Ağaoğlu ve Bedir'den dostluk mesajı

Kayserispor ve Trabzonspor başkanlarından Türkiye'ye örnek davranış

20:56:06 | 2018-12-01

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, maç öncesinde ve sonrasında 38 Kent TV mikrofonuna konuştu.

Zorlu doksan dakika öncesinde Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir ile birlikte dostluk mesajı veren Ağaoğlu, “Kayserispor ile camia, kulüp ve taraftar olarak yıllardır süren örnek bir dostluğumuz var. Başkanımız da sağ olsun, çok iyi ağırladı bizi. Genel kurulumuzun arasında maçı izledik, geri gideceğiz. Dostluğa yakışır, her zaman onu söylüyorum, sahada verilen mücadele, Türk futbolunun, aynası ve değeri, çıkan olaylarla bu değeri düşüren de bizleriz, sergilediğimiz tablolarla, sergilediğimiz futbolla yukarı çeken de biziz. Bu anlamda pozitif iki takımın mücadelesi olacak. Hayırlısı olsun diyelim, hak eden kazansın, hak eden biz olalım” diye konuştu.

Başkan Erol Bedir de Ahmet Ağaolu’nun ardından konuştu. Başkan Bedir, “Geçen yıl da Trabzonspor’un genel kurulunun olduğu ve Ağaoğlu’nun ilk başkan olduğu zaman maç oynamıştık. Sayın başkan Genel Kurul’un arasında geldi, hoş geldi, sefa geldi. Umuyorum ki, Trabzonspor ile Kayserispor’un gerek takım, gerek, taraftar, gerekse de yöneticileri arasında oluşan bu sevgi köprüsünün ve sporun sevgi ve kardeşlik olduğunu ispat eden duruşun, diğer kulüplere de örnek olmasını diliyorum. Hak eden kazansın” diye konuştu.  

Trabzonspor’da başkan Ahmet Ağaoğlu, maç sonunda da 38 Kent TV’ye konuştu. Kayseri’ye övgü ili bahseden Ağaoğlu, “Her zaman böyle oluyor, bu misafirperverliğin, ev sahipliğinin altın eziliyoruz, doğrusu, ama bunlar güzel görüntüler. İnşallah, bütün Türkiye’ye örnek olur. Kayseri, çok güzel bir yer. Güzel insanların olduğu bir şehir. İnsanlar güzel oluna, her şey güzel oluyor. Maç içinde söyleyecek fazla bir şey yok. Aslında tutuktuk, geçen haftaki futboldan oldukça uzaktık. Onazi’nin sakatlığı, Sosa’nın biraz geride oynaması, hücum gücümüzü biraz azalttı” dedi.

Ağaoğlu, Trabzonspor’un ilk golünü atan Ekuban’ın annesinin geçen hafta içi vefat ettiğini belirterek, “En çok Ekuban’ın gol attığına sevindim. Annesi 54 yaşında vefat etti. İtalya’ya gitti ve Perşembe günü ısrarla gelmek istediğini söyledi hocaya. Geldi, kadroya da dahil oldu. Golü attıktan sonra da hüngür hüngür ağladı. Bazı şeyler, çok duygusal oluyor. Alınan 3 puana çok sevindim mi bilmiyorum, ama inşallah, Kayserispor da bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulur. Biz Kayserispor’u, her zaman bu ligde görmek istiyoruz. Evimiz çünkü burası, evimizi kaybetmek istemiyoruz.       
ETİKET :  

Tümü