Afrin'den acı haber: Şehit ateşi Kayseri'ye de düştü

19:11:02 | 2018-01-23

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin operasyonunda 3'üncü acı haber geldi. Antalya ve Ankara'nın ardından şehit ateşi Kayseri’ye de düştü. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı da terör örgütleri ile girilen çatışma sonrasında şehit oldu. Şehidin  ailesine  acı haber akşam saatlerinde verildi. Aslen Yozgatlı olan ancak evi Kayseri’de yaşayan Şehit Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonda şehit oldu. Bozantı Caddesi’nde oturan şehidin eşi Birgül Muratdağı ve ailesine acı haber yetkililer tarafından verildi.  Şehit evine Türk bayrağı asıldı. 25 yaşında ve 6 aylık evli olduğu belirtildi.

 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, Afrin yakınlarında PKK/PYD'li teröristlerle çıkan çatışmada yaralandı. Hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Muratdağı, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Acı haber, Beşparmak Mahallesi'nde oturan anne Sibel Muratdağı'na da verildi. Şehit annesi sinir krizi geçirdi ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.  Şehit Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, babasını da çocukken kaybettiği belirtildi. Diğer yandan Afrin’de terör örgütlerine yönelik mücadelesini  kararlılıkla sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada ise "Hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

TSK'DAN ŞEHİT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Şehit Piyade Uzman Çvş. Mehmet Muratdağı  20 Kasım 1993 tarihinde Yozgat ili Boğazlıyan ilçesinde doğmuştur. 21.07.2015- 08.11.2015 tarihleri arasında, Dağ Komando Okulu ve EM Dağ Komando Okulu 2’nci Kurs Tb. 2’nci Kurs Bl.K.lığı (Eğirdir/ISPARTA) emrinde eğitimini tamamlamasına müteakip, 09.11.2015 tarihinde 1’inci Komd. Tug. 2’nci Komd. Bl. 1’inci Komd. Kolu 1’inci Komd. Mnv. Unsuru emrine hücum Elemanı olarak atanmıştır. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı (2015-3591), evli olup, çocuğu yoktur."

 
ETİKET :   Kayseri Şehit Afrin Operasyon TSK Uzman Çavuş Antalya Ankara Haberler Son dakika Mehmet Muratdağı Yozgat Boğazlıyan

Tümü