ADD: ATATÜRK’ÜN ADINI UNUTTURAMAZSINIZ!

“Milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından Atatürk’ün adını silmeye kararnamelerinin gücü yetmeyecektir”

18:15:16 | 2020-02-22

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Kemal Ceylan,  İstanbul Havalimanı’ndan  Atatürk isminin kaldırılmasına tepki gösterdi. Ceylan, “İşsizlik, yoksulluk ve açlıktan intiharların hiçbir dönemde olmadığı kadar arttığı, toplumun gelecek umudunu yitirdiği bir dönemde bu yapılanı milletimizin tertemiz vicdanına bırakıyoruz” dedi.

“Niyetleri belliydi, ancak, unutulmamalıdır ki milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından Atatürk’ün adını silmeye kararnamelerinin gücü yetmeyecektir” diyen ADD Başkanı Kemal Ceylan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Emperyalist ülkelerin yurdumuz üzerindeki emellerine kurtuluş savaşıyla gerçekleştiremediler. Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal ve Türk milletinin azim ve gayreti ile Türkiye Cumhuriyetini ve Gazi Mustafa Kemal’in adını yok etmek için yurt içindeki işbirlikçileri ile birlikte her ne kadar uğraşsalar da yok edemeyeceklerini anlayamadılar. Günümüz de halen bu emellerden biri olan İstanbul Atatürk Havalimanı, çeşitli bahanelerle kapatıldı. ‘ihtiyaca cevap vermiyor’,  ‘daha büyüğünü, en iyisini yaptık’ diyerek, açıktan algı operasyonu yapılarak Atatürk Havalimanı kapatıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği, ilk günden itibaren bunun bir oyun olduğunu, Atatürk’ün adını silmeyi hedeflediklerini vurguladı.  Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete’ de yer alan,Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Havalimanı’ndan Atatürk resmen kaldırıldı. Atatürk düşmanlığı bir kez daha ilan edildi. Milletimiz, bu gerçeği bir kez daha gördü. En baştan beri istediklerini bir kararname ile yaptılar. Niyetleri belliydi, ancak, unutulmamalıdır ki milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından Atatürk’ün adını silmeye kararnamelerinin gücü yetmeyecektir. İşsizlik, yoksulluk ve açlıktan intiharların hiçbir dönemde olmadığı kadar arttığı, toplumun gelecek umudunu yitirdiği; yargının adalet dağıtamaz hale geldiği, dış politikanın iflas ettiği bir dönemde,çıkarılan bu kararnameyi yüce Milletimizin tertemiz vicdanına bırakıyoruz. Mücadelemizi demokratik ve yasal zeminde kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.  Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önderimizin dediği gibi ilelebet, payidar kalacaktır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Ne mutlu Türküm diyene” 

 
ETİKET :  

Tümü