YOZLUK, UMURSAMAZLIK, SAYGISIZLIK, ÇABA..

YOZLUK, UMURSAMAZLIK, SAYGISIZLIK, ÇABA..

12:17:47 | 2016-12-27
Ahmet Zorlu
Ahmet Zorlu      a.zorlu38@hotmail.com

Bu gün bizden, Kayseri’den başlıkta sıraladığım 4 konu ile ilgili örnekler vermeye karar verdim. Zira genele o kadar kendimizi kaptırdık ki, kentimizde, kendimizde yaşananları göremiyor,  görecek zaman bulamıyoruz..

Yozluktan başlayalım;

Kendilerine ‘Milli Seferberlik Platformu’ adını veren, tanıdığımız isimler tarafından Sivas Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar, ‘Şehitlere saygı yürüyüşü’ düzenlendi. İki gün önceden gerekli duyurular yapıldı. Partisine bakılmaksızın, kalabalık bir topluluk, teröre tepkisini sloganlarla dile getirdi. Sabah 10,30 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı’ndan geçerken, yürüyüş ve miting için hazırlık yapıldığını gözlemledim, ancak otobüsten yayılan müziğe akıl erdiremedim, kendi kendime de ‘Ne alaka’ diye sormadan edemedim. Yürüyüşün yarılandığı zaman dilimi içerisinde Cumhuriyet Meydanına çıkıp bir bakayım dedim. Müzik yayını sürüyor, bazı aklıevveller de,  göbek atıyordu. Bazı arkadaşlar bu manzarayı görüntüledi ve sosyal medyada en çok tıklanan görüntüler arasına girdi.  Yani birileri, şehitlerimizi göbek atarak andı. İşte bu yozluktur. İnanın oraya getirilen toplama insanlar, neye geldiklerini bile bilmiyor ve herhalde siyasi miting var diye de müziğe ayak uyduruyorlardı.  Sayın Oğuz Memiş’in görüntüler için hayli üzüldüğünü belirtmek isterim. Ama sormadan da edemeyeceğim. ‘Sayın tertip komitesi üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda saatlerce süren müzik türü ne alaka?’

Saygısızlık  ve Umursamazlıkla devam edelim isterseniz..

 Geçen Cumartesi yazmıştım. Kayserispor’u, yeniden bu kentin takımı yapmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini. Zira Cumartesi günü kulubün genel kurulu vardı, yapıldı. Takımın futbol şube sorumlusu,  kulubün başkanı oldu. 14 yıldır, bu kulubün tepesine yerleşen ve sizli, bizli uygulamaları ile tanıdığımız Recep efendi kongreye bile gelmedi, dilekçe gönderip, ‘Sakın beni bi daha seçmeyin” dedi. İşte bu Kayserispor Camiasına saygısızlıktır.

Peki gerçekten Recep Mamur gitti mi? Elbetteki hayır. Şoföründen bahçıvanına kadar himayesindeki isimlerden bir ekip oluşturdu. İnanmıyorsanız, bir bakalım..

Başkan Ahmet Yıldız : Recep Mamur’a yakın bir isim. Hüsamettin Üge: Recep Mamur’un Mali İşler Müdürü,  Yusuf Üge: Recep Mamur’un Dış Ticaret Müdürü, Ender Taraf: Recep Mamur’un İç Ticaret Müdürü, Reşat Soy: Recep Mamur’un şoförü, Mehmet Hızlıer: Recep Mamur’un Muhasebe Müdürü, Arif Miraboğlu: Recep Mamur’un TV1’den eski ortağı Şaban Miraboğlu’nun oğlu, Mehmet Aki: Recep Mamur’a yakın isimlerden Yücel Şahin’in ortağı, Mustafa Türkmen: Sucukçu, eski futbolcu, Mehmet Polat: Polat Petrol’den bir isim. Nail Kaya: Ahmet Yıldız’ın arkadaşı...

İşte  bu da umursamazlıktır..

Geriye ne kaldı çaba;

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, diğer konularla ilgili olduğu kadar Kayserispor ile de ilgileniyor.  Ancak önündeki tablo tek kelimeyle enkaz. Ödenemeyecek rakamlarla borçlandırılmış bir kulüp. Belediyelerin spor kulüpleri konusunda elini kolunu bağlayan mevzuat hazretleri.  Mehmet Özhaseki korkusundan, ortaya çıkamayan bir iş dünyası.. Zira Mehmet Özhaseki’nin ezeli ve ebedi başkanı Recep Mamur’dur. Başkasının bu göreve talip olması durumunda başına gelecekleri iyi bilir. Ve bu kulübe, Mehmet Özhaseki ve Recep Mamur’un onayı olmadan kim aday olursa olsun, seçildiği günün ertesinde 100 milyonlarca liralık alacak takibi başlatılır kulüp hakkında.

Buna rağmen Sayın Mustafa Çelik’in, bazı ilçe belediye başkanları ile takımı düze çıkarma noktasında işbirliği imkânları araştırdığı, bazı başkanların da bu anlamda yardım ve desteğe söz verdiklerini biliyorum.

Bakalım, önümüzdeki süreç nasıl gerçekleşecek. Kulübün borçları ödendikten ve parasal sıkıntılar aşıldıktan sonra, Recep Mamur davullu zurnalı gösteriyle kulüp başkanlığına yeniden mi gelecek, yoksa Kayserispor Kulübü eskiden olduğu gibi bu kentin takımı olacak mı yeniden, hep birlikte izleyeceğiz.

İşte bu da çabadır.
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --