“Yoksa Vebal Size Aittir”

“İdam mı getireceksiniz, Esat’la mı anlaşacaksınız, ne yapacaksanız yapın artık, önleyin” diyen MHP’li Halaçoğlu:

20:54:05 | 2016-12-11

İSTANBUL’daki hain terör saldırısı ile ilgili olarak açıklama yapan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, iktidara seslenerek, “Ne yapacaksanız yapın artık.” dedi. Halaçoğlu, “Suriye sınırını mı emniyet altına alacaksınız, Esed dediğiniz Esatla mı anlaşacaksınız ve Türkiye'deki Suriyelileri ülkelerine göndereceksiniz. Ne yapacaksanız yapın da artık bunu önleyin. Yoksa vebal size aittir.” ifadelerini kullandı.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, İstanbul’daki terör saldırısı sonrasında sosyal paylaşım sitesi hesabından açıklama yaptı.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE MÜCADELE ETMELİYİZ”

Halaçoğlu, “Maalesef dünkü terör saldırısında 30'u polis 38 vatan evlâdı şehit oldu. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Türk Milletinin başı sağ olsun. Teröre karşı tüm gücümüzle birlik ve beraberlik içinde mücadele etmeliyiz. Şu mübarek günde Cenab-ı Allah'tan, terör canilerini, onlara destek verenleri ve sebep olanları kahhar ismiyle kahretmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜ ÖNLEMESİ GEREKEN DEVLETİ YÖNETENLERDİR”

Bu konuda hükümete de seslenen Halaçoğlu, şunları yazdı: “İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında belli ki kayıplarımız ve yaralılarımız var. Allah, hangi örgüt yapmışsa kahretsin. Ancak yetkilileri anlamıyorum. Kalleşçe ve haince veya çirkince kelimelerini kullanıyorlar. Dünyanın neresinde terörün insanlıkla hareket ettiği, nerede çirkin olmayan saldırı yaptığı görülmüştür. Terör terördür ve insanlık dışıdır ve ancak yok etmek suretiyle mücadele edilir. Önemli olan, hani Cumhurbaşkanı bir konuşmasında diyordu ya, terörü önlemesi gereken devleti yönetenlerdir. Çok doğru söylüyor. O zaman üzerinize düşeni yapın. İstihbaratı mı güçlendireceksiniz, idam mı getireceksiniz, Suriye sınırını mı emniyet altına alacaksınız, Esed dediğiniz Esatla mı anlaşacaksınız ve Türkiye'deki Suriyelileri ülkelerine göndereceksiniz ne yapacaksanız yapın da artık bunu önleyin. Yoksa vebal size aittir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bir daha terör yaşamayız.”

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber MHP Yusuf Halaçoğlu Milletvekili

Tümü