Yeni Başkan’dan, FETÖ’den tutuklu bulunan eski Başkan'a teşekkür

Sanayi Odası’nda yeni Meclis Başkanı 41 oyla Abidin Özkaya oldu

15:33:03 | 2016-09-27

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve 17 gündür gözaltında tutulduktan sonra çıkarıldığı mahkemece 27 Ağustos’ta tutuklanan Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurettin Okandan’ın yerine Abidin Özkaya seçildi.

5174 sayılı TOBB Kanunu ve ilgili yönetmeliklere göre yapılan seçimde 41 oy alarak yeni Meclis Başkanı olarak göreve başlayan Abidin Özkaya,  Başkan olarak yaptığı ilk açıklamada kendisine destek verenlere teşekkür etti. FETÖ’den tutuklu bulunan eski Meclis Başkanı Nureddin Okandan’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Özkaya, amaçlarının Kayseri sanayisine ve Türk sanayisine hizmet olduğunu dile getirdi. Özkaya, bu hizmetleri yerine getirmek için tüm KAYSO üyeleri ile birlikte daha fazla gayret göstereceklerini belirterek, görev süresi boyunca her türlü eleştiriye ve katkıya da hazır olduğunu söyledi. Son dönemde hükümet tarafından hayata geçirilen makro ve mikro reformların sanayicilerin önünü açacağını dile getiren KAYSO Meclis Başkanı Özkaya, özellikle mali ve yatırım ortamını iyileştirici konularda alınan kararların sanayiciler tarafında dikkatle takip edilmesi tavsiyesinde de  bulundu. Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak da , Oda Meclis Başkanlığına seçilen Abidin Özkaya’yı  tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

ÖZKAYA KİMDİR?

02.03.1961 yılında Kayseri- Hacılar'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. 1978 yılında Kayseri Lisesini bitirdikten sonra 1980 yılında Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine kayıt yaptırarak, 1986 yılında üniversiteden mezun oldu. Ticari hayatına 1978 yılında (17 yaşında iken) başladı. 1994 yılında Turkuaz Seramik San. ve Tic. A.Ş'nin kurucu ortağı olarak sanayiciliğe geçiş yaptı. Halen Turkuaz Seramik San. ve Tic. A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte olan Abidin Özkaya, biri kız, diğerleri erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.
ETİKET :  

Tümü