Vali Süleyman Kamçı : "Vatan Hainliğini Övenlere Müsamaha Etmeyeceğiz "

15’İN ÜZERİNDE GÖZALTI VAR ,GÖZALTILAR ARTABİLİR

11:52:37 | 2016-12-19

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan özel halk otobüsüne yapılan terör saldırısının ardından Atatürk'ün Kayseri'ye Heyeti Temsiliye Reisi olarak gelişinin 97. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda  düzenlenen törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı Vali Kamçı yaralılar ile ilgili şu bilgileri verdi: “ 14 şehidimiz var 40 yaralımız  hastanede 15 yaralı taburcu oldu.  Durumu ağır olan 3 yaralımız var. Hasta yakınları ile alakalı bütün önlemler alınmıştır. Kayserililere teşekkür ediyorum. Bizler Büyükşehir Belediyemiz olarak bir oteli kapatmıştık ama vatandaşlar her şeyiyle hizmetlerindeyiz diye müracaat etti.  Herhangi bir problem mevcut değil. “ dedi.

Vali Kamçı  15 kişinin saldırı sonrasında gözaltına alındığını belirterek otobüs şoförünün gözaltında olup olmadığı sorusunu şu şekilde yanıtladı: “ 15’in  üzerinde kişi gözaltında ,  teröristin kimliği belli. Otobüs şoförünün gözaltında olup olmadığı yolundaki soruya olabilir gözaltına  alınmalar olabilir ,gözaltına alınan herkes suçlu veya suçsuz demek mümkün değil herhalde. Bu işi yapan 15 kişi değildir O nedenle gözaltına alınmalar da devam edebilir, olabilir ,daha başkaları da çıkabilir. Alınmış olanların hiçbir alakası da çıkmayabilir, benim bir şey söylemem mümkün değil ona adli makamlar karar verecektir. Tekrar başımız sağ olsun”

PATLAMA SONRASI VİDEO PAYLAŞAN  2 KİŞİ İLE  İLGİLİ GEREKLİ İŞLEM YAPILACAK MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEKTİR

 Patlamanın olduğu gün ve saatlerde sosyal medyada video paylaşımı yapan  iki kişi hakkındaki soruları da cevaplandıran Vali Süleyman Kamçı hainliği öven kimseye müsamaha etmeyeceklerini belirterek:”Gerekli işlemler yapılıyor, kimse böyle bir vatan hainliğini övemez, vatan hainliğini öven, takdir eden, onu iyi şekilde göstermeye çalışanda vatan hainlerinden birisidir.  Bununla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır kimseye müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Bu vatanın birliği bütünlüğü için gereken neyse o yapılacaktır. “ ifadelerini kullandı. Haber-foto: Güler Ruhsar AKTAŞ  
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Süleyman Kamçı Terör Saldırısı Açıklama

Tümü