VALİ DÜZGÜN’DEN HAYIRSEVER OKULUNA ZİYARET

VALİ DÜZGÜN’DEN HAYIRSEVER OKULUNA ZİYARET

10:55:09 | 2016-05-27

Vali Orhan Düzgün, Kayserili hayırsever işadamı Ahmet Bekli tarafından yaptırılan “Medine İmam Hatip Ortaokulu”nu ziyaret ederek, hayırsever işadamı ile birlikte okulda incelemelerde bulundu. 
Vali Düzgün’ün, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren ve hayırsever işadamı Ahmet Bekli’nin katkılarıyla yaptırılan ortaokulu ziyaretinde Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da hazır bulundu.
Vali Düzgün, Hisarcık’ta bulunan ortaokulu ziyaretinde yaptığı konuşmada, Kayseri’nin dünyada eşine az rastlanır bir hayırseverlik olgusuna sahip olduğuna dikkat çekerek, yine bir hayırsever tarafından yaptırılan ortaokulun gelecek nesillerin yetişmesinde Kayseri’ye önemli bir katkı sağlayacağına olan inancını ifade etti.
Kayseri’de okul, camii, Kur’an Kursu, fakülte binası, hastane binası gibi pek çok yerde hayırsever imzasının görüldüğünü hatırlatan Vali Düzgün, Kayserililerin memleketlerine olan bağlılığının örnek alındığını belirterek, hem maddi hem de manevi olarak okulun yapımında emeği geçen Ahmet Bekli’ye teşekkür etti.
Hayırsever Ahmet Bekli ise, Allah rızası için yapılan bu tür hayırların mutluluğunu en çok bu hayırlardan yararlanan kişileri gördükçe yaşadıklarını belirterek, gerek bu hayrın gerçekleşmesinde gerekse de sonrasında her zaman desteklerini hissettiklerini ifade ettiği Vali Düzgün’e teşekkür etti.
Vali Düzgün ve beraberindekiler daha sonra okul hakkında bilgiler alarak, sınıfları gezdiler. Vali Düzgün, sorular sorarak muhabbet ettiği öğrencilere “Gelecek sizlerin eserleri olacaktır, bu bilinçle çok çalışarak, çok öğrenerek vatanın birlik ve beraberliği için hizmet etmelisiniz” tavsiyesinde bulundu.
ETİKET :  

Tümü