Üç yıl sonra sağlığına kavuştu

Göz şikayetiyle geldi, beyin tümörü çıktı

15:11:42 | 2016-12-26

Uzun yıllardır  çektiği göz şikayetleri ve sonrasında neredeyse göremez hale gelen Şerife Coşkun 68  Özel Magnet  Kayseri Hastanesi’nde yapılan tetkikler ve incelemeler sonrasında Beyin Tümörü’ne rastlandı. Beyin ve Sinir Cerrahisi Op.Dr.Hıdır ÖZER kontrolünde ilk kez  gerçekleştirilen  burundan Endoskop yardımıyla girilerek kamera sistemi sayesinde beyin tümörü ameliyatı yapıldı ve hasta sağlığına kavuştu.

 Bir çok hastanede yapılamayan ve Özel Magnet Kayseri Hastanesi’nde ilk kez yapılarak  başarılı sonuç veren bu yöntem sayesinde kafa tabanı tümörlerinde, Hipofiz Bezi Tümörlerinde burundan Endoskop yardımıyla girilerek kamera sistemi sayesinde ameliyat gerçekleştirilmektedir. Açık ameliyatta olduğu gibi kafatası kemiği yukardan kaldırılmaz ve beyin dokusu içine girilmez. Ameliyat sonrası hasta yoğun bakıma alınmadan 8 saat yürütülür ve 2 gün sonra taburcu edilir.

 Tam donanımlı büyük merkezlerde gerçekleştirilen bu ameliyat Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Hıdır Özer nezaretinde Özel Magnet Kayseri Hastanesi’nde yapılmaya  başlandı.

3 yıla yakın süredir sol gözde görme bozukluğu ve bulanık görme Üç yıl sonra gelen sağlıkşikayetleri nedeniyle bir çok hastane gezen ve ancak derdine derman bulamayanŞerife Coşkun görme kaybını yitirme derecesine gelen bu hastalıktan yapılan 2 saatlikbaşarılı ameliyat ile kurtuldu. 
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Göz Beyin Cerrahi Hastane Endoskopi

Tümü